Asztalitenisz-élet a BEAC-ban
Egységesítették a szabályokat és ebben az időben alakultak meg az első sportklubok és nemzeti szakszövetségek. A kezdeti időkben hazánk nagyhatalomnak számított az asztaliteniszben. A sportág legeredményesebb játékosa a mai napig is az a Barna Viktor, aki 1929 és 1954 között 24 világbajnoki címet szerzett.
A magyar "pingpong aranycsapat" pedig 1979-ben, a phenjani világbajnokságon nyert aranyérmet. Népszerűsége ellenére a pingpong sokáig nem szerepelt az olimpiák műsorán, csak 1988-ban, Szöulban vették fel a hivatalos listára. Mára a sportág terén teljes lett a kínai dominancia, csak néhány európai játékos képes megszorongatni őket.
A BEAC asztalitenisz szakosztálya évtizedek óta nyitott a sportágat kedvelők számára. Tagjaik közé várnak hobbi sportolókat, de olyanokat is, akik kedvet éreznek ahhoz, hogy akár amatőr bajnokságban is kipróbálják magukat vagy már korábban is játszottak és megismerkedtek a versenyek magával ragadó légkörével. A jó hangulatú edzések és versenyek, az ezeket kísérő közös bulik és a szövődő barátságok mind a BEAC asztalitenisz szakosztályának ismérvei.
Mindezt egy helyen megtalálja az, aki csatlakozik hozzájuk. A közösség a sporton kívül a magánéletben is igen aktív, hiszen a BEAC-ban már hagyománnyá vált, hogy a nagy küzdelmek után a játékosok együtt mennek el lazítani és kikapcsolódni.