Megvan: A BEAC jövőre is NB I-es lesz! - videó

Zsinórban harmadszor győzött, ezúttal az MTK ellen az ELTE BEAC-Újbuda, és ezzel biztossá vált, hogy Balogh Judit csapata ott lesz az élvonalban a 2019-2020-as idényben is!

Egy picit döcögősen indult az MTK elleni playout-találkozó a Gabányi László Sportcsarnokban, de aztán igazából egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy melyik a jobb csapat a parketten.

Az első negyed hárompontos hazai fórja még elfogyott a második játékrész elején (20-20), de innentől kezdve rákapcsolt a Balogh-csapat, és már a nagyszünere is jelentős, 42-30-as előnnyel mehetett pihenni.

Az utolsó két negyedben is maradt a biztos BEAC-vezetés, sőt, a többek között Szabó Dóra, Laklóth és Kostowicz ponterős játékának köszönhetően tovább növelte előnyét az újbudai gárda, amely végül 72-52-es (a zsinórban harmadik sikere volt) győzelemmel biztosította be NB I-es tagságát.

ELTE BEAC Újbuda – MTK Budapest 72-52 (18-15, 24-15, 16-11, 14-11)

BEAC: Szabó D 17/9, Laklóth 10, Dúl 3/3, Beckley 9/3, Kostowicz 14

Cserék: Galántai, Mandic 7, Tóth D 2, György 1, Kovács V 7, Vincze 2, Angyal N.

Balogh Judit (BEAC): - Soha nem látott győzelmi sorozatban vagyunk, három meccset zsinórban az elmúlt 15 évben biztosan nem nyertünk. Jó lenne ezt minél tovább vinni, a legboldogabbak akkor lennénk, ha ez a sorozat csak jövőre szakadna meg. (beac.hu)