A Vasasé lett a pályaelőny a kiesési csatában

A Vasas legyőzte a MAFC-ot a férfi kosárlabda NB I középszakaszában, az alsóházi küzdelemsorozat utolsó fordulójában, ezzel megszerezte a pályaelőnyt fővárosi riválisával szemben a bennmaradásért vívandó párharcban. A Vasas és a MAFC ütközete az egyik fél második győzelméig tart majd, a győztes bennmarad az élvonalban, a vesztes kiesik.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ
VASAS BUDAPEST–MAFC 85–66 (23–19, 22–18, 22–13, 18–16)
Sport 11 csarnok, Kánai út, 350 néző. V: Cziffra, Söjtöry, Minár

VASAS: R. TAYLOR 12, HORVÁTH Á. 17/12, THOMPSON 19/6, Pacher 14, R. WRIGHT 16. Csere: Moravcsik 2, Katona R., Garamvölgyi, Boros M. 2, Andrássy 2, Peringer 1. Edző: Sárosi Bulcsú

MAFC: M. Smith 12/9, Duvnjak 12/6, Lakits 3, SIHOTA 20/6, Poscic 9. Csere: Misek, Pápai 4, Polyák 4, Kovács Ádám, Molnár Marcel 2. Edző: Garai Péter

Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–6. 8. p.: 19–15. 13. p.: 25–22. 17. p.: 40–27. 23. p.: 55–39. 27. p.: 57–48. 33. p.: 71–53. 37. p.: 78–60

Smith kosarával a MAFC ragadta magához a kezdeményezést a mérkőzés elején, de három perc elteltével már a Vasas vezetett Taylor kosara után. Eközben Wright nagyon könnyen került többször is helyzetbe a palánk alatt, amit rendszerint kihasznált. A vendégek gyengén védték az amerikai centert. Összeszedte magát a Garai-legénység, Sihota büntetői után sikerült egyenlítenie. A végén viszont kétszer is hibázott, amit Wright váltott kosarakra (23-19).

Több, mint két percig kellett a második negyed első kosarára várni, amikor Pacher dobott be dudaszóra egy középtávolit. A vendégek szempontjából a legjobbkor érkezett Sihota triplája és Polyák betörése, így újra ott lihegtek a Vasas nyakán. 25-24 után azonban megállt a MAFC játéka, a hazai csapat egy 11-3-s sorozatot produkált. Horváth ebből két triplát is vállalt. 13 ponttal vezetett már a Vasas, amikor Garai Péter másodszor is időt kért. Magához tért a MAFC, Duvnjak vezérletével egy 10-3-s rohanást produkált. Az utolsó két pont viszont Moravcsiké volt, így megmaradt a tisztesnek mondható különbség a félidőben (45-37).

Bennragadt kissé az öltözőben a MAFC a második félidő elején, 10-2-vel kezdett a Vasas. Horváth büntetője után 16 ponttal vezettek a hazaiak, de ezt követően ők kerültek kissé gödörbe. Sihota két szerzett labdája után 9-2-vel válaszoltak a műegyetemisták, amivel újra éles lett a meccs. Hiába volt meg a lehetőségük Garai Péter tanítványainak, teljesen megálltak a támadásban. A hazaiak pedig ezt kihasználva visszaállították a negyed végére a korábbi nagy különbséget (67-50).

Alig született kosár a záró játékrész első felében, ami egyértelműen a Vasasnak kedvezett. Lakitsék még a kihagyhatatlant is kihagyták, Horváth pedig távolról büntetett. Öt perccel a vége előtt, 74-53-nál végleg eldőlt a találkozó, már csak a különbség volt kérdéses. Ezzel pedig eldőlt, hogy a Vasas várhatja pályaelőnnyel a play-outot (85-66).

Sárosi Bulcsú: – A mai mérkőzés nagyon jó visszajelzés volt számunkra a színvonalas edzésmunkát tekintve. A játékosok átérezték a találkozó fontosságát, ha nem is igazán jól, de nagy erőket mozgósítva sikerült nyernünk. A pályaelőny megvan, a neheze azonban most következik. Ugyanezzel a mentalitással kell folytatnunk.

Garai Péter: – Jövő hétvégén megkezdődik a számunkra mindent eldöntő szakasz, a play-out. Arra mérget vehet mindenki, hogy az utolsó sípszóig foggal - körömmel küzdeni fogunk!

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mti.hu