ÚjbudaTC-Orosháza:4-3

Fordulatokban, izgalmakban bőségesen volt része azoknak, akik kilátogattak az Újbuda TC felnőtt NB III. osztályában szereplő csapatának Orosháza elleni mérkőzésére. Ha azt mondjuk, hogy csapatunk cirka 15 perc alatt eldönthette volna a 3 pont sorsát, nem járunk messze a tényektől.

A mérkőzés első negyed órája rengeteg helyzetet, gólhelyzetet eredményezett a csupa szívvel küzdő hazai gárdának, azonban az első gólt még is az Orosháza csapata rúgta a 10. percben. A nyomáson azonban ezután se engedtünk, és a 23. percben Kövesdi Milán ugratta ki Hajdú Gábort az ellenfél védői közül, aki egy szenzációs sprintet kivágva, a kapu bal alsó sarkába gurította a labdát. Az öröm azonban nem tartott sokáig. Az ekkor még akadozó védelmünk egy pillanatra kihagyott, s ennek eredményeképpen az Orosháza csapata ismét magához ragadta az előnyt a 24. percben. A félidő hátralévő része kemény, küzdelmes mezőnyjátékban bővelkedett, de további gólt már nem eredményezett. Az ellenfél a második félidőre tartogatta a fekete levest, de ez a fekete leves, nem a kívánt eredményt hozta meg, az amúgy tisztességgel, becsülettel helytálló orosházi legények számára. A második félidő elején (49. perc) előnyüket tovább növelték, ez azonban a játékosok és az edző, Kenyó Zoltán harci kedvét szó szerint felkorbácsolták. Egy utólag, zseniálisnak nevezhető hármas csere és az azt követő átszervezés az 51. percben, megidézte a német - és az angol futball arénák hangulatát. Suth Balázs remek labdájával Kovács Dávid robogott el a baloldalon vonatot megszégyenítő sebességgel, és a középen kiváló ütemben érkező, csereként beálló Tóth Péter elé gurított, aki a labdát a hálóba bombázta. Az eredmény így az 58. percben 2-3-ra módosult. Felocsúdni se volt ideje, se a hazai szurkolóknak, se az Orosháza csapatának, mert a 60. percben Kövesdi Milán szöktette Tóth Pétert a baloldalon, aki ezúttal a szintén csereként beállt Bánáti Gergő elé gurított, aki eldöntetlenre módosította az eredményt, abszolút nyílttá téve a 3 pont sorsát. Csapatunk innentől kezdve csak fokozta a játék tempóját, maximális fizikai igénybevételre kényszerítve a másik csapat játékosait. A mérkőzés végeredményét eldöntő gólig azonban a 84. percig várni kellett. Ekkor Suth Balázs adott ismét egy remek labdát, amit Tóth Péter értékesített, így a végeredmény 4-3 az Újbuda Torna Club csapata javára. Szeretném még kiemelni Vladár Tamást, aki az első félidőben többször is veszélyeztetett a jobb oldalon, Kun Gábort, a finom rövid - illetve hosszú passzaiért és Horváth Tamást, aki érzésem szerint ezen a napon a csapatot motorizálta. Természetesen mindenkit dicséret illet, köszönjük szépen a felejthetetlen futball élményt! A fiúk ezen a napon bebizonyították, hogy a helyük a tabellán nem a sereghajtók között volna, hanem minimum a középmezőnyben! Talán túlzók, talán még mindig az "újbudás szív" beszél belőlem. Ki kell jönni a következő mérkőzésre, és döntse el ki - ki maga. HAJRÁ ÚJBUDA TC!!!