Sikeres évzáró eredmények az újbudai kyokushin karatésoknál

Sűrű szeptember és október után az év utolsó hónapjaiban is több versenyen szerepeltek az újbudai Kyokushin karatésok.

November 8-án egyszerre három különböző helyen is voltak az újbudai Kyokushin karatésok. Milus Péter szenior küzdelemben második helyezést szerzett Vácon a Hinomoto kupán, Trikó Norbert (a felnőtt kezdő csapat edzője) első lett a bosznia-hercegovinai BIH Kyokushin Open nemzetközi versenyen, míg Váczi Zoltán a litvániai Európa bajnokságon volt bíró.

November közepén házi versenyt szerveztek, ahol több mint 60 kezdő versenyző gyűjtött szerzett tapasztalatot. A legkisebbek „csipeszharcban”, a nagyobbak formagyakorlatban és testpajzsos küzdelemben vettek részt.

November 22-én tartották az év utolsó országos gyerek versenyét Gyöngyösön, amelyen egy kis létszámú csapattal, de eredményesen szerepeltek az újbudaiak. A versenyen, melyen kizárólag küzdelemben lehetett indulni, a következő eredményeket érték el:

• Gergely Henrietta, gyerek I. küzdelem 3. helyezés
  • Dravecz András, gyerek II. küzdelem 3. helyezés
  • Szeitz Adrienn, serdülő küzdelem 3. helyezés
  • Lestál Fanni, serdülő küzdelem 2. helyezés
  • Fris Norbert, serdülő küzdelem 3. helyezés
  • Vikukel Máté, serdülő küzdelem 5-8. helyezés

November 29-án tizenkilenc újbudai, jellemzően kezdő versenyző vett részt egy várpalotai területi kyokushin karate versenyen, ahol körmérkőzésekben 2-3 mérkőzése volt mindenkinek.