Sporttörténelmi magyar arany Tokióban: Szilágyi Áron harmadszor is olimpiai bajnok

Szilágyi Áron sporttörténelmet írt: harmadszor is olimpiai bajnok lett kardvívásban. A 31 éves címvédő magyar kardozó a magyar vívósport 38. ötkarikás győzelmét, egyben a tokiói világverseny első dobogós helyét szerezte meg.

A Vasas vívója egész nap bámulatos teljesítményt nyújtott, a helyi idő szerint esti döntőben pedig parádés vívással 15-7-re múlta felül az olasz Luigi Samelét.

Szilágyi Áronon kívül eddig négy nagyszerű elődjének – Fuchs Jenőnek, Kárpáti Rudolfnak, a szovjet Viktor Krovopuszkovnak és a francia Jean-Francois Lamournak – sikerült megvédenie a címét férfi kardban, de egyéniben a triplázás még senkinek nem jött össze.

A 31 éves, immár háromszoros olimpiai bajnok versenyző a magyar vívósport 38. ötkarikás aranyérmét, egyben a tokiói magyar küldöttség első dobogós helyét szerezte. (MTI)