Rangos külföldi versenyen zárt az élmezőnyben Újbuda kiváló hegyifutója

Az újbudai Castor SE fiatal versenyzője, Vásárhelyi Máté negyedik lett az U23-asok között a Hegyifutó Nemzetek Kupájában, összesítésben pedig a 29. helyen ért célba.

Az újbudai születésű és a XI. kerületi Castor SE-ben sportoló Vásárhelyi Máté október utolsó napján a 2022 februárjára halasztott hegyifutó-világbajnokság helyett megrendezett Hegyifutó Nemzetek Kupáján vett részt az olaszországi és svájci határ által kettéválasztott Val Bregagliában.

15 ország 100 futója vett részt a viadalon, amelyen hét magyar atléta is rajthoz állhatott. Közülük a legjobb Vásárhelyi lett, aki 1:28:58 alatt teljesítette a 19 kilométeres, 660 méter szintemelkedéssel bíró pályát.

A fiatal atléta a 29. helyen ért célba, az U23-asok között pedig alig fél percre volt a dobogóról és a negyedik helyen zárt a korosztályban.