Komoly BEAC-siker: A KEK lett az az év közösségi sporteseménye
Január 13-án a Magyar Állami Operaházban tartották a 67. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálát, ahol az év közösségi sporteseménye kategóriában a tavaly 15. alkalommal megrendezett Kárpát-medencei Egyetemek Kupája (KEK) győzött a Magyar Sportújságíró Szövetség munkatársainak szavazatai alapján.
A díjat a színpadon a rendezvény két társalapítója, Simon Gábor BEAC-igazgató és Nagy Gergely Gyula vette át a kétszeres olimpiai bajnok Kőbán Ritától, az ELTE-joghallgató, paralimpiai úszóbajnok, Pap Bianka és az olimpiai bajnok öttusázó, az egykori NKE-hallgató, Gulyás Michelle társaságában.
Utóbbi az év női sportolója lett 2024-ben. A két olimpiai aranyérmes sportoló a KEK arca. A gála különböző kategóriájának díjait korábbi világhírű és közismert sportolók adták át, köztük volt a BEK-győztes futballista, Bölöni László, és az ötszörös olimpiai bajnok úszó, Ian Thorpe is.
Gulyás Michelle aktív tagja a KEK-közösségnek, 2021 óta indul az Orczy-kertben szervezett futóversenyen, a KEK Runon.
- Fontos számomra, hogy minél többen sportoljanak, hiszen így mindenki tud valamit tenni az egészségéért. A futás az egyik legegyszerűbb és leghatékonyabb módja a testmozgásnak. Ha ezt valaki jó társaságban és egy közös, nemes célért teszi, az még érdekesebb és értékesebb. A KEK nem csak a Kárpát-medencei egyetemek diákjait hozza közelebb egymáshoz, a futás mellett sok más sporttevékenységet kínál, ahol mindenki megtalálhatja a hozzá legjobban illőt. Én azért álltam a kezdeményezés mellé, mert egy remek lehetőséget nyújt diákok ezreinek, hogy nemcsak egymással versenyezzenek, de egymást segítve egy támogató környezetet hozzanak létre, amely a sportpályán túlra is elérhet – nyilatkozta korábban a KEK-ről.
Simon Gábor úgy véli, az év közösségi sporteseménye díj több ezer embert illet egyszerre.
- A Budapesti Egyetemi Atlétikai Clubnak, mint a KEK főszervezőjének óriási megtiszteltetés egy névsorba kerülni, egy színpadra állni olimpiai bajnokokkal, a legeredményesebb hazai klubokkal, válogatott csapatokkal. A díj leginkább a közel kétezer Felvidékről, Kárpátaljáról, Erdélyből és Vajdaságból érkező határon túli, illetve anyaországi sportoló hallgatónak, továbbá edzőiknek és testnevelőiknek szól. A díj elismerés és köszönet az egyetemi sportnak. A társszervező Nemzeti Közszolgálati Egyetem és az ELTE szerepvállalását jelképezi, hogy Gulyás Michellel, az NKE volt hallgatójával, és Pap Biankával az ELTE joghallgatójával együtt vettük át a díjakat. Az elismerés szól a klubomnak, a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club-nak is, annak minden munkatársának, szakosztályának, akik évek óta a szervezői csapat magját adják. És természetesen a támogatóinknak is: egy jó ügy mellé álltak - fogalmazott.
A díjátadás pillanata videón itt!
A Kárpát-medencei Egyetemek Kupáját sport határok nélkül mottóval 2010-ben szervezték meg először Budapesten, a kispályás labdarúgás volt az első résztvevő sportág.
Ahogy nőtt a sportágak és a nevezők száma, úgy terebélyesedett a KEK. A BEAC és az ELTE mellett az NKE is az esemény társrendezője lett, a versenyszámokat a két egyetem sporttelepein rendezik.
2024-ben minden rekord megdőlt: 5 ország 50 egyeteméről 110 csapatot, összesen 1900 sportolót vonzott a KEK, amely mára Magyarország egyik legnagyobb, megelismertebb multisporteseménye lett.
(Fotók: MSÚSZ)
![]() |
![]() |
![]() |