Vendégsiker

Semmi nem működött a Diósgyőr ellen a női kosárlabda NB I 11. fordulójában. Ennek nem lehetett más a vége, mint vendégsiker.

NŐI KOSÁR NB I
11. FORDULÓ
BEAC ÚJBUDA–ALUINVENT DVTK MISKOLC 48–89 (12–19, 15–15, 13–20, 8–35)
Gabányi-sportcsarnok, 250 néző. V: Vida B., Válé, Menyhárt

BEAC: PUSZTAI P. 17/6, Süle 5, Suppán 4, Angyal N. 2, Barnai 6. Csere: Pusztai S. 7, György, Király L., Kovács V. 4, Szabó II D. 3/3. Edző: Balogh Judit

DIÓSGYŐR: SZABÓ FANNI 18/6, BACH 11/3, BURKHOLDER 19/3, Zele 9, MELNIKA 10. Csere: Vukov 4, PECKOVA 13/3, Kiss A. 3, Aldazabal 2. Edző: Stefan Svitek

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–4. 8. p.: 11–17. 13. p.: 19–21. 17. p.: 22–27. 24. p.: 29–40. 28. p.: 32–50. 33. p.: 42–64. 37. p.: 44–82
Kipontozódott: Kovács V. (35. p.)

Négy-négyig felváltva estek a kosarak, majd Petra tempója után 7 diósgyőri pontra nem volt válasza a hazai csapatnak (6-11). Judie faulttal együtt bedobott kosarával, és Niki tempójával még 2 ponton tudták tartani a BEAC-os lányok a különbséget, de az első negyedben eladott hat labda megbosszulta magát, és a légiósai – elsősorban a 9 pontos Burkholder – által vezetett vendégcsapat hét pontra ellépett, ez pedig így is maradt az első etap végéig (12-19).

Pusztai pontokkal indult a második negyed, Sára és Petra egy-egy szép tempója után jött a diósgyőri idő (16-19). Miután Petra beemelt egy szép triplát, így a 7-0-ás rohanás végén újra egál volt a meccs (19-19). Nagyon küzdöttek a hazaiak, minden labdáért, kár volt, hogy a dobásaik nem igazán ültek ebben az időszakban. Vani dobott be egy szép tempót, két támadással később az elképesztő mezőnymunkát végző Maut taglózták le, szerencsére megúszta sérülés nélkül. Sokáig két-három ponton mozgott a különbség a csapatok között, ám a negyed második felében Pecková és Burkholder védése megoldhatatlan feladatnak bizonyult (ketten együtt 21 pontnál tartottak két negyed után), így az ő pontjaikkal félidőre visszaállt a 7 pontos differencia (27-34).

Zele és Burkholder pontjaival egy perc alatt tíz pont fölé kúszott a különbség (27-38). Mau bedobta ugyan a Pecková ellen megítélt sportszerűtlen hibáért kapott büntetőket, de három és fél perc alatt csak ez a két pont jött a hazaiaknak, így maradt a differencia (29-40) – Balogh Bubu időkéréssel és cserékkel próbálta a láthatóan ideges, sok hibával játszó lányait megnyugtatni, se sajnos nem sikerült kimozdulni a holtpontról, Vukov és Zele pontjai után pedig elérte a 15 pontot a különbség (29-44). Maci triplája nagyon kellett, de alapvetően szétcsúszott a BEAC a védekezésben, és erőlködött, szenvedett a támadásban. Próbálkozott mindenki becsülettel, de ezúttal nem volt senki, aki valódi vezérként a hátára tudta volna venni a csapatot. Melnika centerpontjai után 18 pontra hízott a vendégek előnye (32-50). Petra vállalta magára a helyzeteket a negyed végén, hat pontjával sikerült egy kicsit csökkenteni a távolságot, ami azonban így is pont kétszer annyi volt három negyed után, mint a félidőben (40-54).

Beállt zónázni a vendégcsapat a záró negyed elején, ez pedig győztes húzásnak bizonyult, hiszen egész mérkőzésen hadilábon állt a BEAC a távoli dobásokkal. Nem tudtunk lépést tartani, és 3 perc alatt 2-13-as szériát produkált a DVTK, így pedig 25 pontra nőtt a differencia (42-67), sőt Szabó két triplája után a 30 pontot is elérte (42-73). A fővárosiak védekezése teljes átjáróházzá vált, a vendégek így gyakorlatilag mindenhonnan betaláltak – az utolsó negyedben több pontot szereztek, mint a teljes első félidőben. A mérkőzés végére csak a különbség mértéke lehetett kérdéses, végül 48-89 lett a végeredmény.

Balogh Judit: – Pfff...

Stefan Svitek: – Harcoltunk, küzdöttünk, hiszen az utolsó mérkőzés a bajnokságban messze nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Az első negyedben aztán sikerült leráznunk ennek a terhét, a második félidőben pedig már úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, jól védekeztünk, és támadásban könnyű kosarakat szereztünk.

forrás: nemzetisport.hu, bb1.hu, mti.hu