Továbbra is veretlen a Fehérvárt kiütő MAC

Továbbra is veretlen a MAC Budapest a jégkorong MOL Ligában, miután szerdán 6–0-ra legyőzte a vendég Fehérvári Titánok csapatát a Tüskecsarnokban.

MAC BUDAPEST–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 6–0 (1–0, 3–0, 2–0)
Tüskecsarnok, 200 néző. V: Németh M., Kincses, Muzsik, Kis-Király

MAC BUDAPEST: ARANY G (kapus) – Escobedo, Ruikka – Mestyán, Pozsgai – Vokla 1, Kovács B. (1) – Lakatos, Jászai Jubinville (2), Day Chief 1, Nagy K. 1 (1) – Kovács Cs. 1, Könczei (1), Nagy G. (1) – Bödök, Keresztúry (1), Roczanov 2 – Schmál, Tóth R., Silló. Edző: Majoross Gergely

FEHÉRVÁR: Scola (kapus) – Reiter A., Krogh – Szabó B., Arany M. – Láday, Szaller – Balogh, Korbuly Shupe, Just, Reisz – Szabó K., Kocsis, Vincze – Mazzag, Vizi, Hamvai – Reiter R., Sofron Á., Varga. Edző: Kóger István
Kiállítások: 10, ill. 12 perc

Egyetlen percig sem volt kérdéses szerda este, hogy melyik a jobb csapat a Tüskecsarnokban jégre lépett küzdő felek közül. És mikor is lőtte volna meg első gólját a szezonban Vokla Roland, ha nem előző klubja ellen? A mérkőzés másik nagy-nagy hőse Roczanov Dezső volt, aki duplázott – második találata egészen szenzációs volt –, de muszáj lelkesen dicsérni a már megint fantasztikusan teljesítő, 1+1-ig jutó Nagy Krisztiánt, valamint a szintén gólszerző Winston Day Chiefet és Kovács Csabát, a kétasszisztos Jubinville-t, végül, de nem utolsó sorban pedig a shutouttal záró Arany Gergelyt. Egymás után harmadszor arattot a MAC jelentős különbségű győzelmet, 6-1, 9-1, 6-0, ez a sorminta.

forrás: nemzetisport.hu, MAC Budapest facebook oldala