Sopronban nyert a MAFC

Óriási csatában 70-69-re nyert a MAFC idegenben a férfi kosárlabda NB I első fordulójának szombati játéknapján.

Sopron KC – MAFC 69–70 (19–15, 23–22, 18–17, 9–16)
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Tözsér D., Török R., Vida J. (Németh Cs.)

Sopron: Duvnjak 15/6, Autrey 14, Takács 3/3, Zagorac 20/9, Watkins 5. Csere: Tóth G. -, Dénes 9/3, Mészáros -, Greene 3.

MAFC: Hot 12/3, Lakits -, Misek 6, Davis 19, Cvetkovics 10. Csere: Neighbour 19/3, Fodor 4, Szanyi -.

Watkins kosara nyitotta a találkozót, a túloldalon Hot szerezte meg az első pontokat. Jól kezdett a Sopron, Takács, Duvnjak és Zagorac is betaláltak távolról, 15-5-re vezetett négypercnyi játék után Váradi Kornél csapata. Kezdett ébredezni a MAFC is, Cvetkovics és Davis kosaraival felzárkóztak öt pontra (17-12). Autrey duplájára Neighbour válaszolt, a negyed végén pedig Zagorac kapott egy technikait, nem hibázta el a büntetőt Neighbour, így 19-15-ös eredménnyel ért véget az első etap.

A forgatókönyv nagyjából ugyanaz volt, mint az első negyedben. Jól kezdett a Sopron, Autrey és Dénes kosaraival megléptek, a játékrész felénél pedig újra tíz volt közte (31-21). Misek és Neighbour révén zárkózott a MAFC (34-31), de Zagorac higgadt volt, gyors egymásutánban nyolc pontot termelt. Tartotta magát azonban a fővárosi gárda, végül 42-37 volt az állás a nagyszünetben.

Egy perc sem telt el a második félidőből, Duvnjak kosara után újfent tíz volt a különbség (47-37). Állandósulni látszott a felek közti 8-10 egységnyi differencia, nem hagyta a MAFC, hogy ennél nagyobb előnye legyen a hazaiaknak. A vendég együttesnél Neighbour továbbra is jól játszott, valamint Hotnak is voltak fontos kosarai. 60-54-es hazai vezetéssel fordulhattak rá a csapatok a záró felvonásra.

Előbb Davis volt eredményes, majd Neighbour talált be távolról, mindössze egy pont volt a különbség, pár perccel később egy újabb Davis-dupla után pedig már a MAFC-nál volt a vezetés (61-63). Zagorac ziccerével egalizáltak a soproniak, majd Autrey büntetőivel visszavették az előnyt (65-63). Roppant izgalmas végjátékra volt kilátás, később ez be is bizonyosodott. Neighbour kettesére Dénes válaszolt, Fodor büntetői után megint a piros-feketék vezettek (67-68). Két támadást is elrontott a Sopron, Takács eladott labdája után pedig Fodor dobott ziccert (67-70). Zagorac büntetőivel zárkózott az SKC, Neighbour elhibázott tempója után pedig a győzelemért támadhattak Dénesék. Autrey vállalta magára a mindent eldöntő dobást, az azonban lejött a gyűrűről, óriási csatában 70-69-re nyert a MAFC.

forrás: bb1.hu