Papírforma szerint alakult

Hozta a papírformát a Szekszárd a BEAC ellen szombaton a női kosárlabda NB I-ben. Egy félidőn át sikerült megnehezíteni a tabella élén álló Atomerőmű KSC Szekszárd csapatának dolgát, akik aztán a második félidőben egyértelműsítették, miért is veretlenek az idei szezonban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ, szombati mérkőzések
BEAC ÚJBUDA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 57–82 (20–20, 13–18, 6–25, 18–19)
Gabányi-sportcsarnok, 200 néző. V: Balogh Gy., Csabai-Kaskötő, Varga-Záray

BEAC: Pusztai S. 4, Süle 12, Suppán 11/3, Angyal N. 6, Barnai 6. Csere: Pusztai P. 9, Kovács V., Király L. 2, Galántai, Szabó D. 7/3. Edző: Balogh Judit

SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, Erkic 13/3, Theodoreán, Mansaré 6, MCCALL 18. Csere: GEREBEN 11, OBLAK 10/6, Krnjics 7, Kiss V., Bálint 11/3. Edző: Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–8. 7. p.: 12–11. 13. p.: 24–22. 17. p.: 31–32. 24. p.: 33–51. 28. p.: 39–58. 34. p.: 48–70. 38. p.: 54–77
Kipontozódott: Studer Á. (36. p.)

Remek hangulatban kezdődött a mérkőzés, a vendégeket sokan kísérték el Szekszárdról, szóltak a dobok, dudák. A kékmezesek kezdték jobban a mérkőzést, 2 perc elteltével 0-6 állt a táblán. Mau fújt ébresztőt az újbudai játékosoknak 2 és fél perc után, ám Erkic válaszul rögtön triplát hintett (2-8). Suppi percei jöttek, sorozatban szerzett öt pontot, majd Judie tett vissza egy támadót, és amikor a ráadás büntető is beesett, 6,5 perc után vezettünk a mérkőzésen (10-9). Sőt, miután Petra ritka gyönyörű passzt adott a kezek között Maunak, egy 10-0-es rohanást zártak, Djokic Zeljko pedig rögtön időt is kért (12-9). Innentől felváltva estek a kosarak, 1-3 pont között mozgott a különbség, a Szekszárd Bálint 5 pontjával hozta egálra az első negyedet (20-20).

Ijesztő jelenettel indult a második játékrész, McCall esett rá Petra hátára. Petra szerencsére felállt, de a megítélt büntetőknél megremegett a keze. Oblak szerezte a negyed első pontjait, amire Judie szerencsés kosárral válaszolt (22-22). Mau percei következtek, hat pontot szerzett, ezzel pedig minimálisan, de vezettek a hazai játékosok (28-24). Nem hagyta magát a Szekszárd, Krnjic révén egyenlítettek (30-30), jött is Balogh Judit időkérése. Ezúttal Judie lába maradt ott egy ziccernél, de ő is megúszta, egyet értékesített a megítélt büntetőkből (31-30). Erkic duplájával hosszú idő után újra vezetett a vendégcsapat (31-32). A 18. Percben Judie egyértelműen tisztán blokkolt a palánk alatt, mégis ráfújták a harmadik faultját, McCall pedig büntetőkből növelte a szekszárdi előnyt. Sára emberrel együtt dobott tempót (33-33), de a félidő utolsó pontjai a vendégeké voltak, ezzel pedig 33-38-cal zárult az első 20 perc.

McCall két duplájával indult a második félidő, és mivel a hazaiak két és fél perc alatt sem találtak a gyűrűbe, jött az időkérés (33-42). Fékezhetetlenek voltak a szekszárdiak, előbb McCall, majd Gereben szórta a találatokat, a BEAC-nál a legtisztább ziccerek is kimaradtak, a vendégek pedig sorra szerezték pontjaikat, így a különbség rohamosan nőtt (33-49) és a 25. Percre elérte a 20 pontot (33-53). Öt perc után Suppi büntetőkből törte meg a hazaiak gólcsendjét (35-53), de mivel a másik oldalon McCall megállíthatatlan volt, nem tudott a csapat érdemben közelebb lépni (39-57). A Szekszárd határozottan, keményen védekezett, a BEAC-nál sorra maradtak ki a büntetők. Nagy különbséggel veszett oda a harmadik negyedet (6-25), innen pedig a szépítés maradt a cél (39-63).

Maci szerzett 4 pontot a záró negyed elején, majd Petra volt a pontjaink felelőse, de közben sok hiba sok hiba csúszott a hazaiak védekezésébe (51-74). Az utolsó negyedben Judie, Mau és Suppi is pihent, a különbség pedig 20 pont körül állandósult a két csapat között. A végén 25-tel nyert a Szekszárd az ellentétes félidők meccsén (57-82).

Balogh Judit: – Egyáltalán nem vagyunk boldogtalanok, különösen azért nem, mert különleges vendéget köszönthettünk a csarnokunkban. Az, hogy ő itt lehetett velünk, százszor többet ér bármilyen győzelemnél.

Djokics Zseljko: – Nagyon jó csapatot győztünk le. Az utóbbi néhány meccs is azt mutatja, hogy a BEAC-nál jó munka folyik. A szünet után a lányoktól más ritmusú játékot kértem, amit be is tartottak. A harmadik negyedben nyertük meg a mérkőzést. Annak különösen örülök, hogy nálunk olyan kosárlabdát játszanak a lányok, amire nemcsak Szekszárdon kíváncsiak, hanem az ország más pontjain is. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy végig hazai pályát varázsoltak ide a sportcsarnokba.

forrás: nemzetisport.hu, bb1.hu, kosarsport.hu, mti.hu