Méltó ellenfele volt a BEAC az NB I egyik élcsapatának

Két negyeden át remekül tartotta magát, de végül kikapott Zalaegerszegen az ELTE BEAC-Újbuda NB I-es női kosárlabda-csapata.

Az első negyed inkább a dobópárbajról, mint sem a védekezésről szólt Zalaegerszegen és ebben a BEAC fel tudta venni a kesztyűt, sőt, a játékrész végén vezetett is (25-28).

A ZTE a második negyedben, hosszú idő után visszavette a vezetést (34-33), és innentől kezdve a kezébe vette az irányítást. Kisebb-nagyobb fórban voltak végig a zalaiak ("olyan volt a meccs, mint a zalai dombság. Föl, le, föl, le" - fogalmazott a meccs után Balogh Judit, a vendégek mestere), a BEAC a harmadik negyedet azonban csak egy ponttal veszítette el az újbudai gárda.

Amely a végén picit elfáradva kapott ki 94-76-ra, de nem vallott szégyent esélyesebb ellenfele otthonában.

ZTE NKK – ELTE BEAC-Újbuda 94-76 (25-28, 24-15, 19-18, 26-15)

BEAC: Szabó II O. 8/3, Dúl 10/3, Laklóth 14/6, Beckley 13, Kostawicz 23/3

Csere: Kovács V. 3, Angyal, Suppán, Mandic 5/3, György