Kiütéssel győzött a MAC Bécsben

A MAC Budapest 5–1-re győzött az osztrák Vienna Capitals II otthonában a jégkorong Erste Liga szerdai mérkőzésén. Az Erste Liga 2. helyén álló együttes a második harmad végén döntötte el a bécsiek elleni mérkőzést.

JÉGKORONG, ERSTE LIGA
EV Vienna Capitals II (osztrák)–MAC Budapest 1–5 (0–3, 0–2, 1–0)
Bécs, 131 néző. V: Pálkövi, Varjú, Soltész, Árkovics G.

VIENNA: Sidor
Kuqali (1), Leitner – Müller, Wolf – Karitnig, Kruckovyc
Ranftl (1), Schlögl 1, Thalhammer – Loik, F. Maxa, Szabad – Janisch, Schönwetter, Vendis – Rohm
Edző: Christian Dolezal

MAC: Arany G.
Pozsgai, Macaulay – Dudás (1), Cunningham – Garát (1), Kovács B. Z. – Vokla
Klempa 1 (1), Brown 1 (1), Dansereau 1 – Bodó 1 (2), Nagy K. (1), B. Orbán 1 – Tóth R., Terbócs, Somogyi – Kedves, Lőczi
Edző: Majoross Gergely

Kiállítások: 20, ill. 18 perc+10 perc fegyelmi (Somogyi)

A mérkőzés első harmadában úgy tűnt, Matthias Tschrepitsch vezetésével kibírja kapott gól nélkül a Vienna Capitals II, ám 42 másodperccel a szünet előtt Tóth Gergely vezetéshez juttatta a MAC-ot. A bécsiek sokáig jól tartották magukat, a második magyar gól csak a 34. percben született meg Terbócs István révén. A második játékrész hajrájában azonban összeomlottak, előbb Keegan Dansereau kihasznált egy emberelőnyt, 70 másodperc múlva Majoross Barnabás négygólosra növelte csapata vezetését, 4 másodperccel a dudaszó előtt pedig Somogyi Balázs talált be egy 5 a 4 elleni helyzetben. A záró húsz percre kiengedett a MAC, ezt jól jelzi, hogy az osztrákok 11:9-re megnyerték a harmad kapura lövési mutatóját. Fölényük az 50. percben góllá érett, Lukas Vendis a 6. Erste Liga-mérkőzésén megszerezte az első gólját, egyben pontját.

A MAC 5-1-re nyert, hátránya 3 pontra csökkent a hosszabbításos vereséget szenvedett DVTK Jegesmedvék mögött.

forrás: jégkorongblog.hu, nemzetisport.hu