Idegenben nem megy

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 26. fordulójában – az alapszakasz zárásaként – a MAFC idegenben a már biztosan középházba jutott Soprontól kapott ki.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
26. FORDULÓ
SOPRON KC–MAFC 90–57 (27–21, 17–11, 25–6, 21–19)
Sopron, 1200 néző. V: Söjtöry, Vida B., Praksch

SOPRON: RUJÁK A. 9/3, MILLS 19/3, Takács 11/9, Dufault 8, Tóth G. 8/6. Cs: Spica 10, MYLES 12/3, LAKOSA 8, Kántor 2, Élő 3. Edző: Dragan Alekszics

MAFC: M. Smith 2, LAKITS 13/6, Misek 6, KOVÁCS Á. 14/3, Sihota 11. Cs: Poscic 2, Polyák, Molnár M. 7/3, Pápai 2, Kucsora. Edző: Garai Péter

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–3. 6. p.: 12–11. 9. p.: 22–17. 13. p.: 31–23. 16. p.: 37–28. 19. p.: 42–32. 23. p.: 54–34. 25. p.: 60–34. 29. p.: 67–38. 33. p.: 79–40. 35. p.: 85–45. 35. p.: 85–41

A mérkőzés Kovács 2+1-es akciójával indult, de gyors egymásutánban Dufault, Mills és Ruják is betalált, így a Sopron kezdte jobban a találkozót – Mills újabb kosara után már hétre nőtt a hazai előny, Garai Péter pedig kénytelen volt időt kérni. A rövid pihenő jót tett a fővárosiaknak, Kovács és Lakits is értékesített egy triplát, Dufault faultja után pedig a vezetést is magához ragadhatta volna a MAFC, de Kovács mindkét büntetőjét kihagyta. Ez kisvártatva megbosszulta magát, Spica és Ruják pontjaival ugyanis ismét ellépett az SKC, majd hiába hozta fel Sihota ismét egy pontra a budapestieket, a játékrész hajrája a hazaiaké lett (27-21).

A második negyed kissé kaotikusan indult, egy perc alatt három kihagyott dobás mellett három eladott labdát is láthattak a nézők, Mills és Smith kosárváltását pedig újabb pontatlanságok követték: mindössze két és fél perc telt el a negyedből, amikor Lakosa elszórt labdájából Smith baltázott el egy helyzetet – előbbi a Sopron negyedik eladott labdája, utóbbi pedig a vendégek hatodik kihagyott dobása volt már a játékrészben. A hazaiak ezt követően összeszedték magukat, és egy 9-0-s rohanást produkálva a mérkőzés során először növelték kétszámjegyűre az előnyüket – a nagyszünetben 44-32-es előnnyel vonulhattak pihenőre Alekszics fiai.

A harmadik felvonás első kosarát Kovács révén a MAFC szerezte, a következő percekben viszont egy 16-0-s futással gyakorlatilag eldöntötte a találkozót a Sopron – a budapestiek összeomlását ezekben a percekben hat kihagyott dobás és három eladott labda jellemezte. Sihota büntetői és Misek középtávolija ugyan megtörte a jeget, de csak átmenetileg: a fővárosiak írd és mond hat pontot szereztek a harmadik negyedben, szemben a – negyed első percei után azért szintén visszafogottabbá váló – Sopron 25 egységével (69-38).

Az ezek után puszta formalitássá váló utolsó játékrész Tóth Gergely-parádéval indult, a játékos két tripláját követő tempója után egy híján negyvenpontosra nőtt az SKC előnye. A MAFC Kovács és Lakits vezetésével még visszakapaszkodott harminc pont környékére, majdnem egálra hozva ezzel az utolsó negyedet, de Lakosa utolsó másodpercekben dobott kosara tett róla, hogy az első három után ezt a játékrészt is behúzza a hazai csapat, amely a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét a meccsen: elég csak a dobószázalékot (55-35), vagy a lepattanók (47-25) illetve a gólpasszok (20-9) számát említeni.

Így a 26 fordulós alapszakaszt követően három szinten rajtol el a középszakasz. A MAFC az utosó négy csapat között az alsóházban folytatja a szereplését.

Dragan Alekszics: – Végre játszottunk egy jó mérkőzést. Harminc percen át elfogadhatót nyújtottunk. Talán frissebbek voltunk ellenfelünknél, és ez az eredményben is megmutatkozik.

Garai Péter: – Csak gratulálni tudok a Sopronnak.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mti.hu