Győztes fővárosi rangadóval kezdte a MAFC a rájátszást

A teltházas Gabányi László Sportcsarnokban nyert 94-71-re a MAFC a Vasas Akadémia ellen, így győzelemmel kezdte meg szereplését az NB I-es tagságért zajló playoff-ban.

A vártnál talán nagyobb csatára kényszerítette a Vasas a MAFC-ot, de a telt ház előtt megrendezett playoff-csata utolsó negyedében végül beindult az újbudai gárda, 26-5-re megnyerve a játékrészt.

Az idény legjobbja, az amerikai Washington ezúttal tripla-duplával, 29 ponttal, valamint 12-12 lepattanóval és assziszttal járult hozzá a 94-71-es győzelemhez, de a magyar alapemberek, így Csapai, Garamvölgyi, Katona és Misek is 10 pont fölött termeltek.

A két győzelemig tartó negyeddöntő második csatáját csütörtökön rendezik majd meg a Vasas Pasaréti Sportcentrumban.

Hencsey Tamás (MAFC): - Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Ez egy tipikus első play-off mérkőzés volt, mindig van benne egy kis görcsösség és kapkodás. Főleg az első negyedben sok támadólepattanót engedélyeztünk, majd a második negyedben benn hagytuk a faultokat és rettentő sok gyorsindításból kaptunk kosarat. A harmadik negyed egy igazi egál meccs volt,de a negyedik negyedben sikerült bebiztosítani a győzelmünket és kialakítani egy nagyobb különbséget, mely a játék képe alapján nem volt reális.

MAFC - Vasas Akadémia 94-71 (22-20, 24-21, 22-25, 26-5)

A MAFC pontszerzői: Washington 29/3, Katona 13/9, Garamvölgyi 13, Misek 12/3, Csapai 12/6, Nagy K. 8/6, Bordács 6, Lakits 1, Németh B. 1