Győri siker született a BEAC-csarnokban

A Győr magabiztos győzelmet aratott a BEAC vendégeként a női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ
BEAC ÚJBUDA–CMB CARGO UNI GYŐR 33–58 (11–17, 7–17, 7–15, 8–9)
Gabányi-sportcsarnok, 120 néző. V: Jakab, Jurák, Varga Z.

BEAC: Lelik 2, Süle 6/6, Suppán 3/3, Szabó F., Barnai 8. Cs: Pál 9/3, László 3, György, Gocsman 2, Kocsis F., Boros D. Edző: Balogh Judit

GYŐR: LAKLÓTH 10/6, Kiesel 3, TÖRÖK Á. 10, Hruscakova 8, Goree 4. Cs: Likhtarovich 2, Varga Zs. 8, Markó D. 6/6, Kovács V. 4, Simon A., Nagy R. 3/3. Edző: Völgyi Péter

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–7. 7. p.: 8–13. 13. p.: 15–19. 17. p.: 15–29. 24. p.: 22–36. 28. p.: 22–46. 34. p.: 30–51. 38. p.: 30–55

Laklóth triplával, a BEAC rontott dobásokkal kezdte a találkozót. 3 perc után 0-7 állt a táblán, amikor Judie először tudott lefordulni a palánk alatt. Sajnos a pontok nem, csak a faultok gyűltek a nevük mellett, így a negyed közepén büntetőkkel meglépett a Győr (4-13). Jókor jött Balogh Bubu időkérése, Réka gyönyörűen osztotta vissza a labdát Judienak, majd Boró tett vissza egy lecsorgó labdát, így egy kicsit közelebb zárkózott a hazai csapat (8-13). Vitatható Boró fault borzolta a kedélyeket, majd a két vendég büntető után nálunk csak egy esett be (9-15). A negyedet Laklóth és Réka egy-egy szép egyéni megoldása zárta (11-17).

Szandi látta meg a helyet a védők között a második negyed elején, innen aztán viszont Török percei következtek. Goree duplájával a 15. percben lett először tíz pont a két csapat között (13-23). Ismét Szandi harcolt nagyot és kapott érte büntetőket (15-23). Innen aztán három gyors vendég pont következett és egy 4-14-es futással meglépett a Győr (15-29). A győriek agresszív védekezése ellen, szinte reménytelen volt tiszta helyzetet kiharcolni. Mau dühből engedte el a triplát az utolsó másodpercben (18-31), de a negyedben nem tudtak már hozzátenni többet a megszerzett 7 ponthoz, így a félidőben 16 pontos hátrányban volt a BEAC (18-34).

Judie palánk alól szerezte 8. pontját a negyed elején, majd Hruscakova tempójára Ágó felelt hasonlóan (22-36). Innen viszont megint megállt a hazai csapat a támadásban, a Győrnél három tripla és egy dupla is beesett, és pillanatok alatt 20 pont fölé kúszott a különbség. A BEAC támadásai sorra elhaltak, kikényszerített helyzetekből dobálták el a labdákat, így szinte esélyük sem volt a pontszerzésre. Mau az utolsó percben dobta el a második sikeres tripláját, ezzel a harmadik negyedet is 7 ponttal zárta a hazai csapat, amivel meglehetősen sovány, 25 pont állt a nevük mellett 30 perc után (25-49).

Hruscakova középtávolija nyitotta a záró játékrészt, majd Szandi szerzett triplát és duplát szerzett (30-51). Innen aztán megint megállt mindkét oldal támadásban, hosszú percekig csak kimaradt helyzetek és eladott labdák következtek. 4 perccel a vége előtt, egy letámadás végén a Győr mozdult el a holtpontról (30-53). Kovács duplát, Suppi és Simon triplát jegyzett, ezzel és 25 pontos vendég sikerrel lett vége a mérkőzésnek (33-58).

Balogh Judit: – Merüljön ez a meccs a feledés homályába...

Völgyi Péter: – Többen is influenzások voltak, kértem a lányokat, hogy próbáljanak maximális koncentrációval játszani. Ezt védekezésben meg is valósították, támadásban viszont távolról nem találtunk be. Megtisztelve ellenfelünket végig koncentráltan játszott a csapat, de az is látszott, hogy egy hosszú és nehéz sorozat vége felé közelít.

forrás: beac.hu, nemzetisport.hu