Férfi kosárlabda: Továbbra is hibátlan a MAFC a bajnokságban - videó

Egyik nagy riválisát, a BKG PRIMA Akadémiát a Szigetszentmiklós Városi Sportcsarnokban győzte le a MAFC az NB I B Piros csoportjában.

A Veszprém idegenbeli (99-66) és a Salgótarján hazai (95-71) legyőzése után Szigetszentmiklóson sem hibázott a MAFC, amely így 3/3-as mérleggel a második helyen áll a férfi kosárlabda NB I B Piros csoportjában.

A mindig kétesélyes találkozót remekül kezdte Lakits András csapata, 20-4-re is vezetett, az első negyed végén 13, a nagyszünetben pedig 22 pontos volt a vendégfór. A támadásban és védekezésben is magas szinten teljesítő MAFC-nak az is belefért, hogy az utolsó negyedben a házigazda közelebb férkőzzön hozzá, az első három negyed teljesítménye pedig komoly okot adhat az optimizmusra a folytatást illetően.

Az újbudai gárdában a remekül triplázó Tóth Péter (27 pont), illetve Bordács Gábor (20) és Biber Áron (19) vitte a prímet.

BKG Príma Akadémia - MAFC 101-114 (18-31, 22-31, 23-36, 38-16)

A MAFC legjobb dobói: Tóth P. 27/15, Bordács 20, Biber 19, Buzás 16/9, Polgárdy 15/9

Lakits András (MAFC): - Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Úgy érzem, hogy 30 percig mindent megcsináltunk amit szerettünk volna, mindent amiből készültünk azt gondolom, hogy tökéletesen működött. Meg kell tanulnunk, hogy mind a 12 játékosunknak ugyanazt a szintet kell tudni hozni. Most elszalasztottunk egy lehetőséget, hogy egy magabiztosabb győzelmet tudhassunk magunkénak. Ettől függetlenül úgy érzem, hogy meg kell elégednünk azzal is, hogy idegenben nyertünk, egy jó csapatot tudtunk legyőzni. Nagyon büszke vagyok a csapatra ahogy játszottak, nagyon tetszett amit támadásban és védekezésben csináltak. Szeretnénk ugyanezzel a lendülettel menni tovább! Sok sikert kívánok a BKG-nak a folytatáshoz! Csalóka ez a 0-3 , ők ennél egy sokkal jobb csapat. (hunbasket.hu)