A BEAC kikapott a vendég Győrtől a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

BEAC ÚJBUDA–CMB CARGO UNI GYŐR 59–84 (11–20, 19–16, 14–26, 15–22)
Gabányi-sportcsarnok, 150 néző. V: Gál, Goda, Varga-Záray

BEAC: Szabó II D. 7/3, Pusztai P. 4, Suppán 3, György 2, Kovács V. Csere: Gocsman 5/3, Barnai 11, SÜLE 15/3, Király L., Zana, ANGYAL N. 8/6, László 4. Edző: Balogh Judit

GYŐR: Czank 3/3, Simon Zs. 4, Török Á. 9/6, NAGY-BUJDOSÓ 10/6, GOREE 10. Csere: Laklóth 5/3, SZTEPANOVA 6, ROBINSON 15/3, KRIVACSEVICS 14, Fields 6, Markó D. 2, Varga Zs. Edző: Völgyi Péter

Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–4. 9. p.: 10–20. 13. p.: 15–26. 17. p.: 21–31. 23. p.: 36–44. 27. p.: 42–53. 32. p.: 46–67. 38. p.: 54–75

Nehezen lendültek bele a csapatok a játékba, az 5. percig csak kilenc pontot szereztek a csapatok, 5-4-es eloszlásban. Némi meglepetésre a hazaiak vezettek. Innentől egy 7-0-ás előre rohanással fordítottak a vendégek, és a negyed végére kilencpontos előnyt harcoltak ki. A második szakaszban sokáig tartotta a Győr a tíz pont körüli fórt, egészen a félidő hajrájáig. Félidőre hat pontra jött fel a BEAC (30-36).

A nagyszünetet követően néhány percig még tartotta magát a budapesti csapat, de 42-51-nél egy 11-2-es futással gyakorlatilag eldöntötte Völgyi Péter csapata a találkozót, a zárófelvonás előtt 62-44-re vezetett. Ekkor már érződött a BEAC fiataljain is, hogy nem tudják a lépést tartani az esélyesebb ellenféllel, az utolsó tíz percben tovább nőt a különbség. Így magabiztos győri győzelem született.

Balogh Judit: – Az a baj a győzelmi sorozatokkal, hogy előbb-utóbb megszakadnak. A miénk egész rövidre sikerült…

Völgyi Péter: – A második negyedet védekezésben átaludtuk, ettől függetlenül magabiztosan nyertünk a szimpatikusan játszó BEAC ellen.

forrás: BB1.hu, nemzetisport.hu