Brassóban győzött a MAC Budapest

A legutóbbi idényben döntős MAC Budapest 1-2-re nyert Brassóban a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján.

ERSTE LIGA
24. FORDULÓ
ASC Corona Brasov (romániai)–MAC Budapest 1–2 (0–1, 0–0, 1–1)
Brassó, 1143 néző. V: Csata A., Csomortáni, Bandi, Deák (romániaiak)

BRASSÓ: Polc – Filíp, Sirokovs – Ölander, Stoflet – Bors H., Nagy I. – Jemeljanenko, Bíró O.
Knjazev, Gliga, Zabludovszkij (1) – Wilgosh, Mihály Á. (1), Bíró M. – Molnár Zsombor, TRANCA 1, Zsók – Saluga, Péter Zs., Mihály E.
Edző: Martin Lacroix

MAC: Bálizs – Pozsgai, MacAulay (1) – Dudas, Cunningham – Vokla, Garát
Klempa, BROWN 1 (1), Dansereau 1 – Bodó, Nagy K., B. Orban – Somogyi, Terbócs, Keresztury – Tóth Richárd, Lőczi, Kedves
Edző: Majoross Gergely

Kiállítások: 6, ill. 10+10 perc fegyelmi (Somogyi)

A mérkőzésre mindkét csapat nevezett új játékost, a Brassóban Kirill Knyazev az első Erste Liga-mérkőzésére készülhetett, míg a MAC-ban egyaránt először léphetett jégre felnőtt bajnoki meccsen két 18 éves csatár, Kedves Richárd és Lőczi Árpád. A budapestiek a 4. percben megszerezték a vezetést, Jared Brown talált be Tőke Zoltán kapujába. Az első harmadban mindkét csapat egyszer játszhatott emberelőnyben, míg a második játékrész egyetlen büntetését Somogyi Balázs kapta, aki hátulról lökésért 2+10 percet pihent. A 45. percben Keresztury Erik és Mihály Árpád egyaránt 2 percre kiült a büntetőpadra, a 4 a 4 elleni játék során pedig Keegan Dansereau belőtte a második MAC-gólt. Tíz perccel később Tranca szépített. A végjátékban Lacroix időt kért és lehozta kapusát, hiába. A MAC 2-1-re nyert, akárcsak október 14-én. A Brassóra szombaton sem vár könnyebb feladat, amikor az 1. helyen álló DVTK Jegesmedvék érkeznek hozzá.

forrás: jegkorongblog.hu, nemzetisport.hu