BEAC: Hosszabbítás után veszítették el az alsóházi rangadót - videó

A PINKK-Pécs hosszabbítás után nyert az ELTE BEAC-Újbuda otthonában, a női kosárlabda NB I-ben, a pécsi csapatnak ez volt az első sikere az idei szezonban.

Jól kezdett a BEAC az alsóházi helyezések szempontjából kiemelt fontosságú találkozón, az első negyedben 18-6-ra is elhúzott, majd a kisszünetben nyolc ponttal vezetett Balogh Judit csapata.

A Gabányi László Sportcsarnok közössége a második játékrészben azonban komoly fordulatot láthatott, hiszen a pécsiek feljavult védekezéssel és egy 11-2-s rohammal fordítottak, igaz a félidőre visszaállt egy minimális, kétpontos BEAC-vezetés (43-41).

A harmadik negyedben egy újabb 10-2-es futással 56-51-re ellépett a PINKK, de erre is válasza az újbudai lányoknak, hiszen a zárónegyed előtt 59-57-re mentek, elsősorban Abigail Fogg ponterős játékának köszönhetően. 69-60-ig úgy tűnt, ki is tart a végéig a BEAC lendületet, ám innentől a vendégek kerültek fölénybe: a pécsiek 72-72-nél egyenlítettek, és bár erre Szabó Dóra sikeres büntetőkkel válaszolt, de a baranyaiak hat másodperccel a vége előtt hosszabbításra mentették a mérkőzést.

A ráadás pedig a vendégcsapatnak sikerült jobban, a BEAC csak öt pontig jutott a hosszabbításban, így a PINKK jobb hajrájával megszerezte első győzelmét az idényben, azaz nincs már nyeretlen gárda a női kosárlabda hazai élvonalában.

ELTE-BEAC Újbuda – PINKK-Pécsi 424 79-85 (25-17, 18-24, 16-16, 15-17, 5-11) - hosszabbítás után

A BEAC legjobb dobói: Fogg 26/3, Schlott 19, Laklóth 15