Az Olaj visszavágott a MAFC-nak az őszi vereségért

A címvédő Szolnok a harmadik negyedben tette egyértelművé a papírformát, és visszavágott a MAFC-nak a őszi vereségért.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SZOLNOKI OLAJ KK–MAFC 93–77 (22–16, 19–17, 33–17, 19–27)
Szolnok, 982 néző. V: Hegedűs T., Söjtöry, Gyuris

SZOLNOK: Pavlicsevics 12/6, VOJVODA 17/9, BARNIES 13/6, EILINGSFELD 11, Andric 8. Csere: TÓTH Á. 12, POPOVICS 16/3, Boriszov 2, Wittmann, Nagy D., Hajdú 2, Anda. Edző: Kmézics Zorán

MAFC: M. SMITH 13/3, Lakits 6, Misek 4, SIHOTA 18/12, POSCIC 15/3. Csere: Polyák 6/3, Kovács Ádám 9/3, Pápai 6, Kucsora. Edző: Garai Péter

Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–2. 8. p.: 16–9. 14. p.: 26–28. 18. p.: 34–30. 24. p.: 53–42. 28. p.: 70–48. 34. p.: 79–58. 38. p.: 91–69

Kipontozódott: M. Smith (35. p.), Kovács Ádám (37. p.), Wittmann (39. p.), Popovics (40. p.)

Nehezen indult be a pontgyártás a Tiszaligetben, négy perc játék után Barnies triplájára Poscic válaszolt (7-5). A meccs elején Poscic cipelte hátán a fővárosiakat, öt perc alatt 7 pontot termelt, de a túloldalon Pavlicsevics hármasa után 11-7 volt az állás. Két perccel az első negyed vége előtt Vojvoda trojkája után tovább nőtt a különbség a csapatok között. Sihota utolsó másodperces triplája után végül hatpontos előnnyel zárta az első etapot az Olaj, 22-16 volt az állás.

A második negyed első perceiben a fővárosiak keze nem remegett meg a bajnok otthonában, Smith és Poscic duplája után már csak 2 pont a hazai előny, ezért Kmézics-mester volt kénytelen időt kérni. Hiába a rövid szünet, Smith előbb egalizált, majd Sihota át is vette a vezetést a MAFC-nak. A Szolnok persze nem hagyta magát, 30-30-as állásnál már a vendégek trénere, Jakab Máté rendelte magához övéit. Bő egyperces kosárcsendet Vojvoda törte meg, és ez olyan lendületet adott csapatának, amellyel a félidőig teljesen állva hagyták a MAFC-ot. A nagyszünetre 8 pontos hazai vezetéssel vonultak a mérkőző felek (41-33).

Sihota hármasával indult a második félidő, de Pavlicsevics révén azonnal válaszolt a Szolnok. A folytatásban felváltva estek a kosarak mindkét oldalon, majd Eilingsfeld duplája után nőtt először 10 fölé a különbség (53-42), Barnies triplája után pedig a vendégek időt is kértek. Az egyperces szünet azonban nem törte meg az Olaj lendületét, és három perccel a zárófelvonás előtt a húszpontos előny is meglett a vendéglátóknak. Úgy nézett ki, hogy a harmadik negyedben el is döntötte a találkozót a bajnokcsapat, az utolsó tíz percet 74-50-es állással várták a csapatok.

A negyedik negyed inkább már csak a formalitásról szólt. Az Olaj kicsit kiengedett a végére, így ezt az etapot a MAFC nyerte. A mérkőzés összességében azonban a Szolnok volt jobb, amely végül megérdemelten nyert 93-77-re.

Kmézics Zorán: – Erre számítottam, előre megmondtam a fiúknak is, hogy kemény ellenfél lesz a MAFC. A döcögős első félidő után a harmadik negyedbeli jó játékunkkal azonban eldöntöttük a mérkőzést. Elégedettek lehetünk a visszatérő Aleksza Popovics játékával.

Garai Péter: A jó játékosállományú Szolnok rutinból lehozta ezt a mérkőzést, de azt gondolom, hogy a mi csapatunk nem okozott csalódást. Fontos döntés előtt állunk, hiszen a magyar mezőnyben egyedüliként a magyar fiatalok mellett csak három külföldit szerepeltetünk, át kell gondolnunk, hogy így tegyünk-e ezentúl is, vagy igazoljunk a sorainkba további légiósokat is.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu