A ZTE 70–57-re győzött a MAFC ellen a férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–MAFC 70–57 (28–10, 18–22, 12–10, 12–15)
Zalaegerszeg, 1400 néző. V: Pálla, Söjtöry, Kulcsár

ZTE KK: Vaughn 6, HORVÁTH Á. 12/9, Benke 8, SZABÓ ZS. 14/12, RADIC 18. Csere: Mohácsi 6/6, Jeffers 4, Kis R., Doktor, Farkas A. 2. Edző: Bencze Tamás

MAFC: Hot 4, Lakits 8/6, Misek 6, Cvetkovics 5, B. DAVIS 11/6. Csere: Fodor M. 8, NEIGHBOUR 15. Vezetőedző: Jovica Arszics

Az eredmény alakulása. 6. perc: 16–2. 9. p.: 26–10. 14. p.: 30–20. 17. p.: 38–22. 25. p.: 54–40. 33. p.: 58–48. 38. p.: 66–54
Kipontozódott: Cvetkovics (38. p.)

Repülőrajttal kezdett a hazai csapat, Radic jól centerezett, majd Szabó köszönt be kétszer kintről, máris 16-2-re vezetett a ZTE. Beragadt a MAFC, és hiába éledt Neighbour, csak kozmetikázni tudta az eredményt. 28-10-el zárult az első negyed.

A MAFC is berámolt egy hármast, majd Mohácsi ellen ítéltek sportszerűtlent, Lakits pedig szintén betalált távolról. Tíz pontot szereztek zsinórban a fővárosiak, a hazai előny pedig tíz pontra csökkent, ám érkezett Jeffers, zsákolt, majd pedig Horváth Ákos dobott két hármast. Davis hármasa után újra visszajött a MAFC, ám Horváth ismét egy távolival vágott vissza. A félidőt Davis blokkja zárta, 14 ponttal jártak előbbre Mohácsiék a nagyszünetben.

Szabó megszerezte negyedik hármasát - ráadásul negyedik kísérletéből -, érkezett azonban Davis válasza, majd Bencze Tamás kapott technikait reklamálásért. Kissé paprikássá vált a hangulat, s az eredményjelző percekig 49-36-os eredményt mutatott. Időnként burleszkbe illő jelenetek is zajlottak a pályán, pont pedig alig esett a harmadik etapban. Több mint ötperces hazai kosárcsendet követően Mohácsi ébresztette a társakat egy saroktriplával, majd Benke blokkolt hatalmasat, és később ugyanilyen lendülettel zsákolt is a válogatott bedobó. 58-42-vel vonultak a kisszünetre a csapatok.

A MAFC mindent megpróbált, sokat szigorított védekezésén, a ZTE pedig egy időkérést követően is könnyelműsködött, nyoma sem volt már az első félidei könnyed játéknak. Sokáig nem igazán volt ritmusa a hazai támadásoknak, a találkozó végén aztán Radic háromszor villant, és így 13 pontos győzelemmel zárult a 6. forduló előrehozott találkozója.

Bencze Tamás: – Örülök a győzelemnek, mert három fordulóval ezelőtt nulla sikerrel álltunk. Most még nem hoztunk vissza mindent, de tettünk felé egy-két lépést. Az első félidő teljesen rendben volt, a másodikban viszont csak a védekezéssel lehetek elégedett. Fáradtak is voltunk, mert a Jászberény elleni találkozó sokat kivett belőlünk.

Jovica Arszics: – Nagyon gyengén kezdtünk, átaludtuk a találkozó elejét. Ebből alakult ki az egerszegiek tetemes előnye, ami után már csak közelebb tudtunk zárkózni. Elismerésem a ZTE-nek, jól felkészült belőlünk és jobb csapat is.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mafcbasket.hu, kosarsport.hu