A MAFC többre hivatott

A hetedik helyezett PVSK-PANNONPOWER fogadta hazai környezetben az utolsó helyen álló és Uros Duvnjakkal erősödő MAFC-ot a bajnokság huszonegyedik fordulójában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ
PÉCSI VSK PANNONPOWER–MAFC 84–69 (21–13, 18–12, 20–26, 25–18)
Pécs, 1200 néző. Vezette: Papp P., Tőzsér, Kovács N.

PÉCS: NELSON 8, C. Smith 6/6, SUPOLA 12/3, BUDIMIR 27/9, SEJFIC 21. Csere: Halász 5/3, Bíró 5/3, Antóni, Harazin. Edző: Csirke Ferenc

MAFC: M. Smith 9/3, Misek 1, DUVNJAK 20/9, Sirota, POSCIC 17. Csere: Lakits 8/6, Polyák 10/6, Kovács Á. 4, Pápai. Edző: Garai Péter

Az eredmény alakulása: 3. perc: 1–2. 6. p.: 9–7. 13. p.: 28–17. 17. p.: 33–18. 23. p.: 45–27. 26. p.: 51–33. 33. p.: 64–53. 37. p.: 72–60

A szerb légiós pontatlan hármasával indult a meccs, majd pedig büntetőzések következtek, amiből Budimir egyszer, Poscic pedig kétszer talált be. Hat perc elteltével kért először időt Garai Péter, ekkor 16-7 állt az eredményjelzőn. Supola hét, Budimir pedig négy pontnál járt, a vendégeknél Poscic hat ponttal kezdett be. A negyed végére megmaradt a nyolcpontos hazai előny (21-13), C.Smith és Halász is betalált triplából, a MAFC-nak viszont nem ment távolról.

A második etapot is jobban kapta el a Pécs, Sejfic négy ponttal, Bíró pedig hármassal nyitott, a MAFC-nál Polyák és Poscic válaszolt. A negyed közepére azonban a hazaiak még nagyobb előnyre tettek szert, 12-4-re nyerték ezt az öt percet (33-17). A vendégek a félidőig hadilábon álltak a triplákkal, tizenhat kísérletükből egy sem volt sikeres, így aztán szorosabbá sem tudták tenni a meccset, 39-25-tel vonultak szünetre a felek.

Sihota és Supola elhibázott tripláival, valamint Budimir zsákolásával folytatódott a meccs. A MAFC-nál pedig megtört a jég, a harmadik negyedben öt hárompontos is célba ért, ebből Duvnjak kettőt vállalt magára. A 24. perc kezdetén 49-30 volt az állás, ám ekkor jött a nagy MAFC-roham – 21-6-ra nyerték ezt az ötperces időszakot –, aminek köszönhetően már csak négy volt közte (55-51). A negyed végén Nelson neve mellé még négy pontot feljegyezhettünk, így 59-51-nél zárult ez a tíz perc.

A záró szakaszt a PVSK 9-2-vel, Budimir pedig öt ponttal nyitotta. Három perc elteltével 68-53-ra húzott el a hazai csapat, innen pedig már nem tudtak visszakapaszkodni a műegyetemisták. A vége előtt három perccel álltak a legközelebb a záró negyedben a fővárosiak a PVSK-hoz, ekkor Duvnjak triplája után 75-66-ra módosult az állás, végül Supola középtávolija állította be a 84-69-es végeredményt.

Csirke Ferenc: – Végig kontrolláltuk a mérkőzést, de húszpontos előnyünknél előjöttek azok a hibák, amik miatt nem tudtunk például Szombathelyen nyerni. Mindig mondom a játékosaimnak, hogy húszpontos vezetésnél is ugyanúgy kell koncentrálni, és megpróbálni továbbnövelni az előnyt.

Garai Péter: – Számunkra hízelgő ez az eredmény, különösen annak fényében, hogy az első félidőben a tizenhat kísérletünkből egy triplánk sem ment be. Pedig a mi játékunkban fontos a jó távoli dobószázalék. Ráadásul a kezdő ötösünkből hárman is nagyon pontszegények voltak, és hiába próbáltunk meg mindent, nem kerültünk vissza a meccsbe. Meggyőződésem, hogy ez a csapat többre hivatott.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mti.hu