Az idény egyik legnagyobb bravúrja a MAFC-é lett a bajnokságban

Komoly bravúrral folytatta szereplését a MAFC a férfi kosárlabda NB I Piros csoportjában, az újbudai csapat a listavezető Nyíregyháza otthonában nyert.

A lisvezető Nyíregyháza mindössze a második vereségét szenvedte el a szezonban, az pedig. hogy idegenben nyert a MAFC, még értékesebbé teszi a győzelmet.

Pedig az első negyed még az eddig szinte verhetetlen nyírségieké volt, hat ponttal vezettek a kisszünetben, és az előnyük megmaradt a találkozó feléig (39-33).

A harmadik negyed triplapárbajából aztán a MAFC jött ki jobban, 45-45-nél utol is érte ellenfelét, majd Lakits hzármasával alakult ki az 56-56-os részeredmény. A záró játékrészben aztán egy 9-3-as rohammal megszökött a vendégcsapat, egyedül a Nyíregyháza amerikai klasszisa, a 24 pontig jutó Ubilla tudta tartani a lépést Garai Péter csapatával, de ez kevésnek bizonyult.

A nagyszerűen hajrázó MAFC végül 13 pontos bravúrgyőzelmet aratott a listavezető otthonában.

A már playoff-résztvevő és jelenleg negyedik MAFC-nak még két mérkőzése van hátra az alapszakaszból.

HÜBNER-Nyíregyháza BS - MAFC 68-81 (25-19, 14-14, 17-23, 12-25)

MAFC: Tóth P. 21/6, Kovács 7/3, Lakits 18/6, Biber -, Csapai 15/3

(cserék: Pfandler -, Polgárdy 10, Misek -, Bordács 10)