Letarolta ellenfelét a MAC

Már az első negyedben eldöntötte a mérkőzést a MAC, amit 3-6 nyert a jégkorong Erste Liga október 20-i játéknapján.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
Dunaújváros Acélbikák–MAC Budapest 3–6 (1–5, 0–1, 2–0)
Dunaújváros, 500 néző. V: Varjú, Soós, Soltész, Pálkövi

DAB: Duschek (Koitmaa) – Orbán A., Mestyán – Hetényi P., Szkripec – Hruby, Lencsés – Erdélyi T.
Silló, Odnoga, Azari – LÉRÁNT 1 (1), Izacky (1), NOVOTNY 1 (1) – Németh P., Borbás, Nagy M. – Török, Makovics, Tanka 1
Edző: Jason Morgan

MAC: Bálizs – Nagy K. 1, Kereszturi (1) – MacAulay (1), Kovács B. – Cunningham, Garát
POZSGAI (2), Terbócs (1), Vokla – KLEMPA 3 (1), BROWN (1), DANSEREAU 1 (1) – Somogyi 1, B. Orban, Jokila – Tóth G. (1), Tóth R., Molnár D.
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 8, ill. 10 perc

Öt perc alatt öt gólt lőtt a MAC idegenben. A Dunaújváros csak ezután tudta megszerezni első gólját, és ebből a mentális sokkból nem sikerült felállni a csapatnak. A középső etapban már kiegyensúlyozottabb játékot láthattunk. A DAB igyekezett utolérni magát, több időt töltött ellenfele kapuja előtt, több lövéssel próbálkozott, de gólt ezúttal is csak a vendégcsapat szerzett. A meccs vége előtt pár perccel még tudott szépíteni a Dunaújváros, de ez a lényegen már nem változtatott.

MESTERMÉRLEG
Jason Morgan: – Tudtuk jól, milyen erős a MAC, ezért sem engedhettünk volna neki pluszperceket, illetve magunknak ekkora kihagyásokat. Már az első harmadban hiányoltam az ütközéseket, és nem tudtuk elérni, hogy kizökkenjenek a saját ritmusukból. Úgy látom, fejben vannak problémák a fiúknál, ezen kell változtatnunk.

Majoross Gergely: – Nagyon erősen kezdtünk, úgy, ahogy mindig is szeretnénk. A góljaink után felszabadultan játszottak a fiúk, és amit kértem, maradéktalanul megcsinálták. Sikerült a DAB-ot kizökkenteni, és ennek meglett az eredménye.

forrás: jégkorongblog.hu, nemzetisport.hu