Újabb Uniqa Újbuda-i triatlon sikerek!

Múlt héten Hollandiában, Holtenben rendezték a rövid távú tritlon Európa-bajnokságot, ahol a Kovács Zsófia-Rendes Csaba-Tóth Zsófia-Kuttor Csaba alkotta úgynevezett mixváltó végül nagy csatában a dobogó 3. fokára állhatott fel.

Ezzel a teljesítménnyel a Magyar csapat sporttörténelmet írt, hiszen felnőtt kontinensviadalon eddig magyar versenyző még nem állt dobogón! Ezzel megszületett Újbuda első EB érme! A hétvégén Zánka a középtávú országos bajnokságnak adott otthont, ahol az Uniqa Újbuda TC több versenyzője is jelen volt. A versenyzőknek 2,5km úszást, 90km kerékpárt, és 21km futást kellet egymás után teljesíteni. Kiemelkedő eredményt ért el Dr. Svéd Amelita, aki végül a női abszolút mezőnyben kiegyensúlyozott, remek versenyzéssel végül a dobogó 3. fokára állhatott fel. Csortos Imre U23-as kategóriában 2. helyen végzett, abszolútban az igen előkelő 5. helyet szerezte meg.