Gálázott az Alba

A Székesfehérváriak csapata diadalmaskodott a MAFC-Újbuda csapata ellen február 9-én a Gabányi László Sportcsarnokban. A végeredmény 112-70 lett.

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első összecsapását meggyőző fölénnyel, 95-58-ra nyerte meg az Alba Fehérvár, így a másodosztályú MAFC csak a tisztes helytállásban, egy jó mérkőzésben bízhatott a budapesti visszavágón. Barndon Wood kosara nyitotta a találkozót, az első percekben Vavra András révén még tartották magukat a hazaiak. A negyed közepétől aztán folyamatosan ellépett az Alba, a fehérvári pontszerzésből minden pályán lévő kivette a részét, a játékrész végén tizenöt pontos fehérvári vezetést mutatott az eredményjelző (17-32). A második negyedben az Albánál a csereként beálló Supola Zoltán és Lekli József volt elemében, vezetésükkel már az ötven pontos határt is túlszárnyalták a vendégek. Támadásban a MAFC-ot sem érhette kritika, távoli dobásokkal próbálták tartani magukat a hazaiak, akiknél Nagy Balázs és Fekete Csaba is eredményesen tüzelt. A nagyszünetre így is tetemesnek mondható előnnyel vonulhattak az öltözőbe a vendégek (45-63). A térfélcsere után felváltva estek a kosarak, Lakosa Zsolt és Juhos Levente kezdett dobópárbajba, de a különbséget ez nagyban nem befolyásolta a negyed végéig (64-90). Az utolsó játékrész még Keller Ákos palánk alatti mutatványaival indult, de mindkét oldalon szerepet kaptak azok, akik eddig még nem léptek pályára, és az eddigi szorgos kosártermelés is alábbhagyott. Az Alba győzelmét semmi nem fenyegette, az A-csoport listavezetője kettős győzelemmel, 207-128-as összesítéssel jutott a legjobb négy közé a Magyar Kupában.