Érvényesült a papírforma Sopronban

A bajnoki címvédő Sopron Basket magabiztos győzelemmel kezdte az új bajnoki szezont.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
SOPRON BASKET–BEAC ÚJBUDA 102–42 (37–15, 22–10, 25–4, 18–13)
Sopron, 1000 néző. V: Söjtöry, Horváth A., Esztergályos

SOPRON: Fegyverneky 3/3, Dubei 14/6, CRVENDAKICS 7/3, MILOVANOVICS 15/3, JOVANOVICS 10. Csere: Weninger 13/9, Salvadores 12/3, Határ 6, Turner 2, CZUKOR 14/12, Bakó 4, Böröndy D. 2. Edző: Roberto Íniguez

BEAC: Szabó D. 3/3, Pusztai P. 4, SUPPÁN 11, Kocsis F. 2, Barnai 4. Csere: Pusztai S. 6, Kovács V. 4, Gocsman, Király, Süle 8/3, Angyal, Zana. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása. 3. perc: 14–4. 6. p.: 27–9. 8. p.: 32–11. 14. p.: 46–20. 17. p.: 54–22. 22. p.: 63–27. 25. p.: 72–27. 28. p.: 78–27. 34. p.: 88–38. 36. p.: 96–40. 39. p.: 100–40

Roberto Iniguez együttese 16-9 után egy 16-0-s szériát repesztett, így már az első negyedben több mint húsz ponttal vezetett a légiósok nélkül szereplő (a mezőnyben egyedüliként) Újbuda ellen. A hazaiak nagy kedvvel játszottak, remek százalékkal dobtak, és keményen védekeztek. A meccs hamar eldőlt, mindkét oldalon pályára lépett az összes benevezett játékos.

Roberto Íniguez: – Az ellenfelet tisztelve, koncentráltan játszott a csapatom. Fiataljaink is mind szóhoz jutottak, és jó teljesítményt nyújtottak. Elismerésem ellenfelünknek, látszik rajta, hogy jó munkát végez.

Balogh Judit: – Most már hagyományosan Sopronban kezdjük a bajnokságot. Ez jó és rossz is számunkra. Csapatom jól teljesített, és a következő két fordulóban mutathatja meg, mit tud valójában.

forrás: nemzetisport.hu, beac.hu, bb1.hu