Sopronban nyert a MAFC

Óriási csatában 70-69-re nyert a MAFC idegenben a férfi kosárlabda NB I első fordulójának szombati játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ
SOPRON KC–MAFC 69–70 (19–15, 23–22, 18–17, 9–16)
Sopron, 1000 néző. V: Tőzsér, Török R., Vida J.

SOPRON: DUVNJAK 15/6, AUTREY 14, Takács N. 3/3, Zagorac 20/9, Watkins 5. Csere: Mészáros, Tóth G., Greene 3, Dénes 9/3. Edző: Váradi Kornél

MAFC: HOT 12/3, Misek 6, Lakits, Cvetkovics 10, DAVIS 19. Csere: Fodor 4, NEIGHBOUR 19, Szanyi. Edző: Jovica Arszics

Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 7. p.: 15–8. 9. p.: 17–12. 14. p.: 29–21. 16. p.: 32–25. 18. p.: 34–31. 23. p.: 49–41. 26. p.: 52–47. 29. p.: 55–54. 34. p: 61–63. 37. p.: 65–65. 39. p.: 67–70
Kipontozódott: (Mészáros (29. p.), Davis (36. p.)

Watkins kosara nyitotta a találkozót, a túloldalon Hot szerezte meg az első pontokat. Jól kezdett a Sopron, Takács, Duvnjak és Zagorac is betaláltak távolról, 15-5-re vezetett négypercnyi játék után Váradi Kornél csapata. Kezdett ébredezni a MAFC is, Cvetkovics és Davis kosaraival felzárkóztak öt pontra (17-12). Autrey duplájára Neighbour válaszolt, a negyed végén pedig Zagorac kapott egy technikait, nem hibázta el a büntetőt Neighbour, így 19-15-ös eredménnyel ért véget az első etap.

A forgatókönyv nagyjából ugyanaz volt, mint az első negyedben. Jól kezdett a Sopron, Autrey és Dénes kosaraival megléptek, a játékrész felénél pedig újra tíz volt közte (31-21). Misek és Neighbour révén zárkózott a MAFC (34-31), de Zagorac higgadt volt, gyors egymásutánban nyolc pontot termelt. Tartotta magát azonban a fővárosi gárda, végül 42-37 volt az állás a nagyszünetben.

Egy perc sem telt el a második félidőből, Duvnjak kosara után újfent tíz volt a különbség (47-37). Állandósulni látszott a felek közti 8-10 egységnyi differencia, nem hagyta a MAFC, hogy ennél nagyobb előnye legyen a hazaiaknak. A vendég együttesnél Neighbour továbbra is jól játszott, valamint Hotnak is voltak fontos kosarai. 60-54-es hazai vezetéssel fordulhattak rá a csapatok a záró felvonásra.

Előbb Davis volt eredményes, majd Neighbour talált be távolról, mindössze egy pont volt a különbség, pár perccel később egy újabb Davis-dupla után pedig már a MAFC-nál volt a vezetés (61-63). Zagorac ziccerével egalizáltak a soproniak, majd Autrey büntetőivel visszavették az előnyt (65-63). Roppant izgalmas végjátékra volt kilátás, később ez be is bizonyosodott. Neighbour kettesére Dénes válaszolt, Fodor büntetői után megint a piros-feketék vezettek (67-68). Két támadást is elrontott a Sopron, Takács eladott labdája után pedig Fodor dobott ziccert (67-70). Zagorac büntetőivel zárkózott az SKC, Neighbour elhibázott tempója után pedig a győzelemért támadhattak Dénesék. Autrey vállalta magára a mindent eldöntő dobást, az azonban lejött a gyűrűről, óriási csatában 70-69-re nyert a MAFC.

Váradi Kornél: – Megérdemelte a győzelmet a MAFC, háromszor is tízpontos hátrányból jött vissza a meccsbe. Innen nem szabadna veszíteni, de mi a fegyelmezetlenségeink miatt megtettük. Az eladott labdák, a kihagyott büntetők ide vezetnek. Kemény ellenfelek következnek, próbálunk javítani a helyzetünkön.

Jovica Arszics: – Vendégként mindig nagy örömet jelent a győzelem. Az első fordulót játszottuk, a hazai csapaton volt a nagyobb nyomás emiatt. Többször is sikerült visszakapaszkodnunk jelentős hátrányunkból, ez azt jelenti, hogy van tartása a csapatomnak, nem adjuk meg könnyen magunkat.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu