Nem volt ok szégyenkezni

Bár a végeredmény magabiztos hazai sikert mutat, a BEAC-os lányok nagyon sokáig partiban voltak a négy légióst is foglalkoztató DVTK ellen. Hárman sem tartottak a csapattal Miskolcra: Mau, Lili és Timi egyaránt betegséggel küzdött a héten, így ezúttal tízen melegítettek csak fekete mezben az aréna parkettjén.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ

ALUINVENT DVTK MISKOLC–BEAC ÚJBUDA 74–56 (10–14, 17–8, 30–25, 17–9)
Miskolc, 800 néző. V: Gorka, Balogh Gy., Sallai

MISKOLC: Horváth B. 6/6, Czank 7, RASHEED 25/6, Szécsi 5/3, JOVANOVICS 18. Csere:
Adamecz 5/3, Tomlinson 8, Trahalis, Győri, Bach. Edző: Maikel López

BEAC: Pál Sz., Suppán 6, Lelik 15/3, Szabó F. 7, BARNAI 20. Csere: Gocsmann 3/3, Boros, László B., Pusztai T., Kocsis 5/3. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–8. 10. perc: 10–14. 6. p.: 4–12. 15. p.: 16–17. 18. p.: 25–19. 25. p.: 39–36. 28. p.: 45–42. 34. p.: 61–49

Jól kezdte a BEAC a mérkőzést, 0-4 és 6-12 is állt a táblán. Agilisen, harcosan játszottak. Ez megmutatkozott a lepattanózásukban. Judie egymaga több lecsorgó labdát gyűjtött be, mint a hazaiak együtt (DVTK: 4, Judie: 6, BEAC: 11), így 8-14-es állásnál Maikel Lopez időt is kért. A kosárszegény első negyed végeredményét Rasheed duplája állította be (10-14), így némi meglepetésre a BEAC-nál volt az előny tíz perc után.

Sorra maradtak ki a helyzetek mindkét oldalon a második negyed elején, majd Rasheed vette a hátára a hazaiakat – az ő pontjaival a negyed közepére utolérte vendég csapatát a házigazda (16-16), majd Szécsi büntetőivel a 16. percben először mutatott DVTK előnyt az eredményjelző (18-17). Agresszívebbé változott a hazaiak védekezése, a lepattanózásban is visszajöttek, a BEAC pedig nehezen talált a gyűrűbe. Horváth triplájával és Jovanovic pontjaival ellépett a DVTK (27-19), de Réka középtávoli kosarával és Flóra büntetőjével sikerült faragni a különbségen, így a gólszegény első félidő végén 5 ponttal tartottak előrébb a vendéglátók (27-22).

Amennyire pontszegény volt az első félidő, annyira belekezdtek a csapatok a szünet után. A BEAC-nál Réka és Judie vonultatta fel a teljes palettát, a másik oldalon Czank és Rasheed jeleskedett a pontszerzésben. Suppi és Flóra duplái után ismét ott loholt a BEAC a hazaiak nyakán (36-34). A negyed közepén sokáig felváltva estek a kosarak, a hazaiaknál egyértelműen Rasheed volt a vezér, labdaszerzéseivel és távoli dobásaival egyaránt sok borsot tört ellenfele orra alá. Ezzel együtt nem hagyta magát lerázni a BEAC, a 28. percben még mindig minimális volt a különbség (45-42). A negyed végén aztán sajnos több DVTK távoli kísérlet is beesett, és bár Ágó elsüllyesztett egy trojkát, Fanni pedig egy duplát, a negyed végén először lett kétszámjegyű a különbség (57-47).

Judie pontjaival indult az utolsó negyed, de Tomlison és Rasheed is válaszolt, így nem tudott közelebb zárkózni a BEAC (61-49). Fanni triplája és Judie négy pontja jelentette a vendég csapat számára a mérkőzés utolsó pontjait a 36. percben (63-56). Innen aztán Jovanovics percei következtek, a centert Rasheed és Czank is többször helyzetbe hozta, így a végén számszerűleg nagy lett a különbség, de a pályán mutatott teljesítményben korántsem volt akkora differencia a csapatok között. A BEAC-os lányok végig harcosan, és helyenként kifejezetten jól játszottak, a dupla-duplát elérő Judie (20 pont, 13 lepattanó) és a 15 pontos Réka vezérletével egyáltalán nem adták könnyen a győzelmet a hazaiaknak.A lepattanócsatát sikerült egálra hozni (38-38), mezőnybeli dobószázalékban pedig felülmúlni a hazaiakat (37% – 39%) – a vereség egyik oka a 18 eladott labdában keresendő.

Maikel López: – A sok fizikai munka miatt rengeteg hullámvölgy volt a játékunkban. Ellenfelünk harcos volt, és nagyon kemény ellenállást fejtett ki. Dolgozunk tovább a ránk váró feladatok megoldásáért.

Balogh Judit: – Örömteli teljesítményt nyújtottunk. Újra bebizonyosodott, hogy érdemes a magyar játékosokkal foglalkozni, és egyáltalán nem felesleges az, amit csinálunk.

forrás: beac.hu, nemzetisport.hu