Kozármislenyben maradt a két pont

A PINKK-Pécsi 424 hazai környezetben négy ponttal nyert a BEAC Újbuda ellen a női kosárlabda NB I alsóházi rájátszásában. Bár az első félidőben végig vezetett a fővárosi csapat, és az utolsó negyed első perceiben is tudott egyenlíteni, a hajrában fölé kerekedett a PINKK és így övé lett a két pont.

PINKK-PÉCSI 424–BEAC ÚJBUDA 69–65 (19–17, 17–23, 21–12, 12–13)
Kozármisleny, 80 néző. V: Szabadvári, Kulcsár T., Boros T.

PINKK: GÉMES-SAROK 10, KOVALCSIK 10, SÁNTA 7/3, Bozóki 16, Martonosi 6. Csere: RUJÁK N. 10/3, Benke S. 4, Séra 2, Zsilinszki 4, Szabó D. Edző: Halmai Gábor

BEAC: PUSZTAI P. 15/3, LELIK 13/6, Süle, Szabó F. 2, Barnai 9. Csere: Gocsman, György 4, Király L., PÁL 22/6. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–8. 10. p.: 19–17. 15. p.: 25–24. 18. p.: 31–32. 20. p.:36–40. 21. p.: 40–40. 24. p.: 43–44. 28. p.: 51–50. 33. p.: 57–52. 36. p.: 60–60. 38. p.: 67–62
Kipontozódott: Sánta (35. p.)

Mindez azt jelenti, hogy semmi nem dőlt el a Play Out szakaszban: mindhárom csapat egy győzelemmel áll az első forduló után. Semmi sincs veszve az újbudai lányaink számára. Ha a hátralévő két mérkőzésből valamelyiket sikerül megnyerniük, akkor bizonyosan elkerülik a tabella utolsó helyét.

MESTERMÉRLEG
Halmai Gábor: – Küzdős mérkőzésen vagyunk túl, ez a találkozó nagyon fontos volt nekünk. A harmadik negyedben összeállt a védekezés, ezzel a BEAC első félidei kiemelkedő dobóteljesítményét visszavetettük, a meccs végén pedig stabilan tartottuk az eredményt.

Balogh Judit: – Sok értékes tapasztalatot szereztünk Kozármislenyben, de a győzelem nem volt köztük.

forrás: nemzetisport.hu, kosarsport.hu, beac.hu