Újbudaiak szereztek érmet a Vasi Vasember triatlonversenyen

Jól szerepeltek az újbudai versenyzők Szombathelyen, a 31. Vasi Vasember olimpiai távú triatlonversenyen. A sportolók másfél kilométert úsztak, negyven kilométert kerékpároztak és tíz kilométer futottak.

Idén 428 egyéni induló (89 nő és 339 férfi) valamint 10 váltócsapat vágott az olimpiai távnak Szombathelyen. A népes mezőny enyhén szeles, de ideális körülmények között versenyzett. A férfiaknák Hankó Dávid (TVK Mali) volt a legjobb, második helyen Ruzsás Dávid az Uniqua Team-Újbuda versenyzője ért a célba, nőknél Csomor Erika (FTC) volt a leggyorsabb.

A Budai XI. SE Triatlon szakosztály sportolói is minden éremből szereztek egyet-egyet: Tóth Zsófia harmadik, Imre Alexandra második és Sáthy István első helyezést ért el korcsoportjában.

- Az újbudai sportolók néhány napos pihenő után kezdik a felkészülés a Budapesti Ironman versenyre, amelynek része egy 10 napos edzőtábor Fadd-Domboriban – írta beszámolójában Sáthy István, a Budai XI. SE Triatlon szakosztályvezetője.

A Vasi Vasember Magyarország legrégebbi triatlonversenye, 1984 óta minden évben megtartják.