Triatlon OB: Aranyeső Faddon

Szombaton hagyományosan Fadd-Domboriban rendezték meg a minitávú triatlon Országos bajnokságot, ahol 750m úszás után, 20km kerákpározást, majd 5km futást kellett teljesíteniük a vállalkozó kedvű triatlonosoknak.

Az időjárás túl kegyes is volt a versenyzőkhöz, hiszen a perzselő napsütés, és 35 fokos meleg komoly erőpróba elé állította az indulókat. Az Újbuda TC csapata mintegy 45 versenyzővel állt ki a vidalon, ezzel a legtöbb versenyzőt kerületünk delegálta. A nap a fiatalok: újoncok, és serdülők versenyével kezdődött, majd délután zajlott az ifik, juniorok, U23-asok, és a felnőttek megmérettetése. Serdülőknél Anheuer Kristóf kiegyensúlyozott, jó versenyzéssel, egy ezüstéremmel jutalmazta meg magát és szurkolóit. Junioroknál a rövidtávú triatlon, valamint a duatlon sprint OB győzelme után, szinte papírforma győzelmet aratott Király Kristóf, aki a jövő heti tiszaújvárosi világkupára készülve edzésből teljesítette a viadalt. A nagy meglepetést U23-as versenyzőink aratták, akik a felnőttekkel együtt indulva abszolút mezőnyben is remek teljesítményt nyújtottak. Úszás után 10 fős élboly alakult ki, melyben 3 Uniqa-Újbuda TC-s versenyző is jelen volt: A felnőtt korú Kuttor Csaba, és két U23-as versenyzőnk Bogdány Kenéz, valamint Ruzsás Dávid. Ez a boly aztán kerékpáron a jó csapatmunkának köszönhetően tovább növelte előnyét, és a futás megkezdésekor látható volt, hogy az első 6-8 célba érkező ebből a csapatból fog kikerülni. Futás során Kuttor Csaba nagyszerű versenyzéssel, de a véghajrában alulmaradva végül a felnőttek közt és abszolútban egyaránt a 2. helyezést érte el, a bombaformában lévő Rendes Csaba (UTE) mögött. Hamarosan érkeztek U23-as versenyzőink, Bogdány Kenéz aki, végül a kategória győztese lett, (abszolútban 5.), valamint Ruzsás Dávid, aki második helyen abszolválta a viadalt. (abszolút 7.) A hölgyek versenyében remek teljesítménnyel a dobogó 2. fokára állhatott fel Boros Zsófia. Kategória győzteseink:Kremmer Zoltán(felnőtt 4.), Varga Renáta (felnőtt 2.)