Őszi bajnok a TFSE

A Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság az utolsó őszi fordulójához érkezett. Természetesen ez a két játéknap is rengeteg izgalmat tartogatott számunkra. Szerdán sajnos csak egy mérkőzésre került sor, ugyanis a BME és a KRE Főnixek BTK összecsapása elmaradt. De az az egy meccs minden igényt kielégített. Csütörtökön a Corvinus Futsal és az Óbudai Egyetem kiütéssel győzött, míg a TFSE ezúttal is legyűrte aktuális ellenfelét, így ők lettek az őszi bajnokok.

Fordulatos ELTE házi rangadó Az év egyik legjobban várt összecsapása az ELTE-BEAC és az ELTE-BEAC-ÁJK közötti eltés rangadó volt. A két csapat a várakozásokhoz méltó mérkőzést produkált. Az ÁJK kezdte jobban a meccset és már a 4. percben előnyhöz jutottak Zimermann góljával. A BEAC ezt követően elég idegesen és pontatlanul játszott, de ennek ellenére is egyre jobban uralni kezdte a mérkőzést. Ez az eredmény alakulásában is meglátszott, hiszen az ÁJK nem tudta tartani ellenfele tempóját és a félidőre már ők kerültek hátrányba. Papp Dávid a 14. Kiss Benjámin pedig a 20. percben volt eredményes. A fordulás után is a BEAC irányította a mérkőzést és a 29. percben úgy tűnt végleg bedarálják ellenfelüket, ugyanis Kiss második találatát is megszerezte. Ezt követően az előnyben lévő csapat visszavett a tempóból és az időhúzására játszott. Ez végül megbosszulta magát, mert a jogászok gárdája alaposan felszívta magát. 7 perccel a találkozó vége előtt Farkas Márton szépített és felhozta csapatát egy gólra. Nem kellett sokat várni az egyenlítésre sem, hiszen Farkas egy perccel később ismét megrezegtette a BEAC hálóját. Az utolsó 5-6 percre tehát egyenlő állással vágtak neki a fiúk. A hajrában mind a két együttesnek volt lehetősége, hogy eldöntse a 3 pont sorsát, de végül az ÁJK járt sikerrel. Nyitrai az utolsó percben vágta be a mindent eldöntő találatot. Az ELTE-ÁJK tehát 2 gólos hátrányból állt talpra az utolsó 7 percben és ezzel a tabellán is egy pontra megközelítette mai ellenfelét. A győztes gólt szerző Nyitrai Tibor értékelése: „Parázs meccsre számítottunk a másik ELTE-s csapat ellen, de én személy szerint úgy éreztem, jobb csapat vagyunk, tehát az egyértelmű cél a három pont begyűjtése volt. A korai vezetésünk tudatában elkényelmesedtünk, amit 3 góllal büntetett az ellen. Ekkor kicsit vagdalkozóvá vált a játék (a védekező futball szerelmeseinek legnagyobb örömére), mindezt Farkas Marci elégelte meg, élményszámba menő találataival egalizáltuk az eredményt. Az utolsó percekre a leginkább összeszokott négyesünkkel álltunk fel, és ez az utolsó percben meghozta gyümölcsét: Kulcsár Ádám szöktette a villámléptű Zimermann Zozót, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozott engem. Örülök, hogy ilyen fontos pillanatban sikerült betalálnom, a győztes gól egy külön műfaj. Szeretném kiemelni az ellenfél csapatkapitányát, kemény védőmunkájával igencsak meggyűlt a bajunk. A csapatunk nagy küzdeni akarásról tett tanúbizonyságot, ez mindenképp megsüvegelendő. Megragadnám az alkalmat, hogy játékostársaim nevében megköszönjem az egész féléves szurkolást a legszenzációsabb tábornak, az ELTE-AJK Ultrasnak, akik hazai pályát varázsoltak a Sportmaxból!” Sima Corvinus győzelem Eddig sem a Károli jogászai, sem a Corvinus futballistái nem tudták magukat az élmezőnybe verekedni, így mindkét csapat számára fontos lett volna a 3 pont megszerzése. A meccset ennek ellenére álmosan kezdték az ellenfelek, csak kisebb helyzeteket láthattunk. Tíz perc játék után kezdtek felébredni a játékosok, aminek a 13. percben lett meg az eredménye: Veit Péter egy közeli lövés után juttatta vezetéshez a kékmezes Corvinus Futsal csapatát. A Károli jogászai nem tudtak igazán nagy helyzetet kialakítani, az ellenfél viszont a gól után is nyomás alá helyezte a feketék kapuját. Sipaki Patrik előbb a 20. majd a 22. percben is betalált, így a csapatok 0-3-as állásnál cseréltek térfelet. Sipaki Patrik a fordulás után úgy gondolta, ott folytatja, ahol abbahagyta: a 31. percben már 0-4 állt az eredményjelzőn. A mérkőzés vége előtt Sipaki még kétszer betalált, a mai estén a Károli játékosai tehetetlenek voltak vele szemben. Az ő remek játékának is köszönhetően így kiütéses, 6-0-ás győzelmet aratott a Corvinus Futsal a KRE Főnixek ÁJK ellen. Kiütéssel nyert az Óbudai Egyetem A csütörtöki játéknap második mérkőzésén a dobogóért versengő 13 pontos Óbudai Egyetem KFSC a középmezőnyben 9 ponttal álló BKF Farkasokat fogadta. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, az első öt percben főleg a Farkasok kapuja forgott veszélyben. A következő pillanatokban a vendégek is jelezték, hogy ők is a három pontért jöttek, de a vezetést mégis a piros mezesek szerezték meg: Fodor Péter a 14. percben egy szép támadás után közelről lőtt a kapuba. A gól után mindkét csapat aktív maradt, de a Farkasoknak nem sikerült az egyenlítés, így a félidőben 1-0 maradt az állás. A második játékrész rosszul kezdődött a narancsmezes BKF számára, hiszen Neuvert Álmos rögtön az első percben betalált a hazaiak kapujába. A 32. percben már három góllal vezettek a pirosak: Fodor Péter egy levágódó szabadrúgást kotort a jobb alsó sarokba. Négy perccel később ismét az Óbudai Egyetem szurkolói örülhettek, hiszen Kovács Levente egy kidolgozott akció után szépen gurított a kapuba. Tíz perccel a vége előtt sikerült a szépítés, a Farkasok tízesének, Bata Árpádnak köszönhetően, így a hazai csapat sem maradt gól nélkül. Nem állt le azonban az Óbudai Egyetem sem, a pirosak egymás után négy gólt lőttek az utolsó 5 percben Appl Kristóf révén, így győzelmükkel a vendégek a tabella második helyén telelnek. A TFSE ezúttal sem hibázott A 8. forduló utolsó összecsapásán az volt a kérdés, hogy a hét meccsen maximális, 21 pontot szerző TFSE hibátlanul zárja-e Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság őszi szezonját. Az első gólra nem kellett sokat várni, Fehérvári Dániel már a 3. percben előnyhöz juttatta a listavezetőt. A csapatok nagy iramot diktáltak, főleg a TFSE alakított ki gólhelyzeteket, de újabb találat csak a 21. percben született: Szopkó Roland büntetőből növelte a vendégek előnyét. A maradék négy percben Földvári-Nagy Krisztián is betalált, így a TFSE 3-0-ás előnnyel várhatta a második játékrészt. A fordulás után ismét a vendégek örülhettek: a 29. percben Horváth Gábor csavart a kapuba. A kék mezes TFSE folyamatos nyomás alatt tartotta a Pázmány kapuját, de a hazaiak hálóőre, Tóth Máté hatalmasakat védett. Öt perccel a vége előtt sikerült a szépítés a JTE Pázmány csapatának: A csapatkapitány Daybis Mohamed lőtte ki a jobb felső sarkot, 1-4-re alakítva az állást. A TFSE nyolcadik mérkőzését is megnyerte így maximális pontszámmal vezetik a bajnokságot. ELTE-BEAC – ELTE-BEAC-ÁJK 3-4 (2:1) Gól: Papp Dávid (14.) Kiss Benjámin (20. és 29.) illetve Zimermann Zoltán (4.) Farkas Márton (43. és 44.) Nyitrai Tibor (50.) KRE Főnixek ÁJK – Corvinus Futsal 0:6 (0:3) Gól: Veit Péter (13.), Sipaki Patrik (20. 22. 31. 41. 46.) BKF Farkasok – Óbudai Egyetem KFSC 1:8 (0:1) Gól: Bata Árpád (40.) ill. Fodor Péter (14. 32.) Neuvert Álmos (26.) Kovács Levente (36.) Appl Kristóf (45. 48. 48. 48.) JTE Pázmány – TFSE 1:4 (0:3) Gól: Daybis Mohamed (45.) ill. Fehérvári Dániel (3.) Szopkó Roland (21.) Földvári-Nagy Krisztián (23.) Horváth Gábor (29.) A 8. forduló eredményei: ELTE-BEAC – ELTE-BEAC-ÁJK 3:4 BME Docler Akadémia – KRE Főnixek BTK elmaradt KRE Főnixek ÁJK – Corvinus Futsal 0-6 BKF Farkasok – Óbudai Egyetem KFSC 1:8 JTE Pázmány – TFSE 1:4