Nem sikerült a bravúr: Újbuda-Ferencváros 28-34

Az Újbuda TC csapata a tizenegyszeres bajnok és Magyar Kupa győztes Ferencvárost fogadta szerdán a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Az idén Bajnokok-ligája selejtező-, majd EHF-kupában szereplő zöld-fehérek nem könnyen, de jogosan jutottak a legjobb négy közé.

Óriási várakozás és izgalom előzte meg a mérkőzést, hiszen az Újbuda csapata a tavalyi menetelés után, idén is jó eséllyel pályázott a Final Four-ra, míg a Ferencváros együttese hosszú évek után juthatott be a négyes döntőben. A zöld-fehéreket 100-150 néző kísérte el a Sportmaxba, ahol este hat órakor kezdődött a mérkőzés. A Ferencváros kezdte jobban, elsősorban Zácsik Szandra távollétében főszereplővé vált Emberovics Míra és a junior válogatott Dajka Bettina köszönt be Janurik Kinga kapujába, utóbbi általában a hétméteresek pontos lövésével. Az Újbuda gólszerzői közé először Tápai Andrea iratkozott fel, majd 4-1-nél megrázta magát az együttes és Kuti Szandra gyönyörű ejtés gólja után közelebb kerültünk ellenfelünkhöz. A félidőt ezután a Fradi irányította, és az első játékrész végén 21-14-es vendég vezetéssel vonultak a csapatok a pihenőre. A második félidőben összeszedték magukat a vendéglátók, és elsősorban Drávai Gyöngyi, valamint Burai Edina lövései találtak utat a válogatott első számú portásának, Pastrovics Melindának a kapujába. Azt, hogy egy másik dimenzióban játszó Újbuda jött vissza a szünet után, mi sem bizonyít jobban, minthogy Elek Gábor, a vendégek edzője 6 perc után időt kért. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ekkor már a padon ült Emberovics és Szamoránsky Anikó is, de a helyükre érkező Németh Csilla és Balogh Barbara ott folytatta, ahol „elődeik” abbahagyták. A félidő közepén Ökrös Csaba 19-re ászt húzott, és majdnem bejött: a nagy ászt Szucsánszki Zitát szoros emberfogással kivette a játékból, és az ekkor bizonytalanná váló támadójátékot okosan védte ki az Újbuda. Ekkor nagy esélye volt Kutiéknak arra, hogy meglepetést okozzanak, de a pontatlan támadásokat könyörtelenül megbosszulta a Fradi: Janurik Kinga ziccereket kapott, és sajnos ekkor minden reményünk elszállt. Öröm az ürömben, hogy már a mérkőzést 34-28-ra a Ferencváros nyerte, a második félidőben 14-13-ra a kékek diadalmaskodtak. A továbbjutástól ezzel elestünk, de a tisztes helytállás sikerült. – Értékmérő volt ez a találkozó, hiszen most láthattuk, hogy mennyire vagyunk felkészültek az NBI-es szereplésre. Nos, azt gondolom, hogy az első hat csapat még erős lenne a számunkra, de a jelenlegi helyzet szerint a tabella második felében igenis markáns szerepet tudnánk vállalni ezzel a játékosállománnyal és szakmai gárdával. A múlt héten Fehérváron játszottunk két felkészülési meccset a helyi NBI-es csapattal és mind a kétszer 4-4 góllal kaptunk ki. Ez is mutatja, hogy már csak egy félévnyire vagyunk az NBI-től – nyilatkozta Vladár László az ÚTC alelnöke.