Hosszabbításban verte a Jászberényt a MAFC

A MAFC hosszabbítás után hazai pályán győzött a Jászberény ellen, az újbudaiaknak ez volt a második győzelmük a bajnokságban.

Kerpel-Fronius Balázs kosara indította a kiscsapatok rangadóját, de a Soós és Ware személyében két kulcsemberét nélkülöző JKSE sokáig nem tudott komolyabb előnyt kovácsolni a MAFC ellen. Szögi és az ex-MAFC-os Horváth Ákos hármasaival után, 6-15-nél már elszakadóban volt a Bencze-legénység.

Az addig nem sok jó döntést hozó külföldi próbalégiós, Parrish Brown megoldásai elkezdtek bejönni, valamint a csapatvédekezés is összeállt budapesti oldalon, s ennek nyomán egy 14-4-es futással egyenlített az első etap utolsó percében Stefan Timbus együttese, de a játékrészt Horváth Ákos jó büntetőjével a Jászberény zárhatta minimális előnnyel.

A második játékrész gyors triplaváltással kezdődött, előbb Csabay vert be egyet palánkról, majd a 17 éves Mócsán Bálint jó kiosztása után Brown keze is elsült, ám Horváth bepörkölte újabb hármast - a hazaiak görög centere erre már csak egy duplával tudott válaszolni. Sokáig megragadt 26 ponton a MAFC, de belassult egy időre a JKSE is támadásban.

Brown hármasával vette kezdetét a harmadik etap, de Dramicsanyin egy 3+1-es akcióval azonnal reagált. A fővárosiak Mócsán triplájával, majd Brown villámgyors öt pontjával feljöttek 46-47-re, majd egalizált a MAFC, sőt, Mócsán még egy extra távolit is beszórt. 57-54-nél már újra vezetett a JKSE. A negyed végén a Jászberény két egységnyi előnnyel fordulhatott a záró etapra.

Védekezésben tovább keményedett a játék az utolsó negyed elején, 78-72-nél úgy festett, el is dől a derbi másfél perccel a vége előtt, ám Horváth egy triplával, Dramicsanyin pedig egy duplával jelentkezett. Lakosa ugyan hidegvérrel értékesítette két büntetőjét, Dramicsanyin pedig egy hármassal megmentette övéit, és mivel nem talált már be a MAFC, jöhetett a ráadás, aminek eredménye végül 91-87 lett a MAFC javára.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
MAFC–JÁSZBERÉNYI KSE 91–87 (19–20, 14–21, 25–19, 22–20, 11–7) – hosszabbítás után
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, Hauszmann Alajos u., 300 néző. V: Cziffra, Szabó G., Söjtöry
MAFC: BROWN 26/9, LAKOSA 22/6, Misek 4, Fekete Cs. 3, TOUTZIARAKISZ 20. Csere: MÓCSÁN 16/12, Nikitin, Szabó T., Koncz. Edző: Stefan Timbus
JÁSZBERÉNY: Szögi 7/3, Répási, HORVÁTH Á. 21/9, DRAMICANIN 23/9, Cseh Gy. 9. Csere: Kerpel-Frónius 9/3, Csabay 6/6, Nárai 4, Mladenovic 8/6. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 5. p.: 4–9. 7. p.: 6–15. 8. p.: 13–17. 9. p.: 17–19. 13. p.: 24–26. 26. p.: 26–30. 18. p.: 28–37. 23. p.: 41–47. 25. p.: 49–49. 27. p.: 54–52. 33. p.: 68–63. 36. p.: 73–67. 38. p.: 73–72. 42. p.: 86–82. 44. p.: 90–87
Kipontozódott: Misek (45. p.)