Három bajnoki cím és három dobogós helyezés a Junior és U23 Atlétikai OB-n

A hét elején a BEAC és a magyar atlétika egy kiváló sportolóját vesztette el. Erdélyi Györgyöt, a '70-es évek kiváló gerelyhajítóját, aki olyan nevek közt emelkedett ki a magyar gerelyhajítók mezőnyében, mint Kulcsár Gergely, vagy Németh Miklós.

A szomorú hétkezdést követően Gyuri bácsi emlékének is szentelve egy nagyon eredményes hétvégével zártuk a hetet. Időrendben haladva én kezdtem 1500 méteren. Jó idővel szerettem volna célba érni, mivel néhány héten belül magyar bajnokság lesz, ez többé-kevésbé sikerült is, emellett megnyertem életem első utánpótlás magyar bajnokságát. Aztán következett Dani Áron 3000 méter akadályon, érte volt mit izgulni, a ranglistán 2. helyen áll 8:58-as idővel. Végig hihetetlenül összeszedetten versenyzett, nekem személy szerint az ő futásai tetszettek a legjobban a 2 nap alatt. A 3000 akadály az atlétika egyik legmegerőltetőbb, egész embert kívánó száma. Emellett egy nagyon fifikás ellenfél volt a mezőnyben. Amennyire az elmúlt évek tapasztalata alapján észrevettem, Áron az utolsó 2 akadályvételnél tud nagyon meglepő dolgokat produkálni pozitív és negatív irányban is. Amit tegnap művelt, az épp a zseniális kategóriába sorolható. Az utolsó vizesároknál a VEDAC-os Szalait szinte álló helyzetben hagyta ott az utolsó 150 méterre, ezzel egy idegörlő taktikai versenyben nyert U23-as magyar bajnoki címet és a Jeszenszky László emlékversenyt is. Vasárnap dél körül a 2. BEAC-os "különítmény" is megérkezett, először azonban az U23-as lányok 800 méterében voltunk érdekeltek. Itt kettős BEAC-os győzelemnek örülhettünk, 2:12-vel a dobogó első fokára állhattam, Perjés Fanni bátor futással, kis különbséggel a második helyen ért célba. A fiúk U23-as futamában Hargitai András és Hosszeijni Darjus szép bemutatkozófutása után a második futamban indult Sándor Krisztián, aki a lassú kezdés után jól tartotta magát, Áron pedig végrehajtotta második hőstettét: a 800-1500-as mezőnyben akadályfutóként egy olyan utolsó 200 métert "húzott elő a tarsolyból", aminek egy egyéni csúcs közeli idő és egy második hely lett a vége. A futása számomra még imponálóbb volt, mint az első napi, mivel nem tartozott a biztos esélyesek közé, mégis egy karnyújtásnyira volt a győzelemtől. Aztán következett Ferenc Kata 3000 méteren, stabil futása után a dobogó 3. fokára állhatott, olyan mezőnyben, ahol junior Eb induló is rajthoz állt. Csere Gazsi 5000 méteren szintén precíz, egyenletes iramot futott, és már az első méterektől kezdve egyedül kellett megoldania a futást, ráadásul a kora délutáni nagy hőségben, amit a futók számára az orkános szél se nagyon enyhített, végül a 4. helyen ért célba. Pásztor Merci pedig még szombaton magasugrásban szerzett bronzérmet.