Győzelemmel mutatkozott be a HFL-ben a Budapest Wolves

Szombaton a harmadik mérkőzéssel folytatódott az idén első alkalommal megrendezendő HFL Hungarian Football League. A nyitó találkozón a Győrt magabiztosan legyőző Újbuda Rebels látogatott az első mérkőzését játszó Budapest Wolves otthonába, ahol 500 szurkoló fogadta őket.

Az első veszélyes drive-ja a Rebelsnek volt, amely Lesi Péter hosszú passzának és egy büntetésnek köszönhetően a Wolves 5 yardosáig jutott, azonban itt megállították őket és mezőnygól kísérletre lettek kényszerítve. A pontszerzés azonban elmaradt – legalábbis vendégoldalról – mivel Szentirmai Zoltán rúgását Péter Csaba blokkolta, a pattogó labdát pedig Deák Balázs szedte fel és 85 yardot megtéve meg sem állt az end zone-ig. (7–0) A következő pontszerzésre a 2. negyedig kellett várni ekkor Csizmazia László hosszú futásának és Storcz András elkapásának köszönhetően közel került a hazai csapat a touchdownhoz, de végül be kellett érniük egy 20 yardos mezőnygóllal amelyet Storcz András nagyon magabiztosan értékesített. (10–0) Az ezt követő visszahordásnál a Wolves speciális csapategységének ugyan sikerült labdát szereznie, de a támadósor és a rúgó alakulat hibáinak köszönhetően a második negyedben már nem születtek pontok. A harmadik negyed elején Csizmazia hosszú futásának és Király Csanád elkapásának köszönhetően teljesen eldőlt a mérkőzés. (24–0) A Rebels támadóegység továbbra sem tudott olyan meggyőző teljesítményt nyújtani, mint az első mérkőzésen, „köszönhetően" többek között Bóbis Szabolcs running back sérülésének. A Wolves ezen a ponton megpróbálkozott egy meglepetés onside kickkel, amely Patrick Ogunjinak köszönhetően sikeres volt. Érdekesség, hogy a Rebels ellen ebben a szezonban két mérkőzésen három sikeres onside kicket is bemutattak már. Ekkor viszont felszívta magát a vendégek védősora és kiütötték Récsei Dávid kezéből a labdát majd Szalánczi József vetődött rá, így megszerezte a Rebels a labdát, azonban nem tudtak élni a lehetőséggel. A negyedik negyedben előbb Récsei Dávid találta meg Piros Krisztiánt a labdával a célzónában majd Madarász Sándor passza volt pontos Király Csanádnak kialakítva a végeredményt (38–0) Ezzel az eredménnyel folytatódik a Wolves sorozata, amely még mindig nem kapott ki magyar csapattól. A Budapest Wolves vezetőedzője, Lee Hlavka a mérkőzés utáni nyilatkozatában így is elégedetlenségét fejezte ki a csapat a teljesítményével kapcsolatban, hiszen a támadósornak nem sikerült az elvárások szerint teljesíteni. „A mérkőzés kulcsa és fordulópontja az volt, amikor sikerült a Rebelst megállítani a saját ötyardos vonalunkon" – értékelt Hlavka. Lesi Tamás a Rebels edzője szerint kijött a két csapat közti tapasztalatbeli különbség és egy idő után idegileg összeroppant a csapat és sorra jöttek a hibák. „Az alapján, ahogy ismerem a csapatomat, biztos vagyok benne, hogy 1-2 nap alatt talpra tudunk állni ebből a vereségből" – tért ki a jövőre Lesi.