Fergeteges bajnoki évkezdet női kézilabdában

Szépszámú és lelkes közönség előtt mutatkozott be az Újbuda TC női kézilabda csapata az NB/B Keleti-csoportjában a múlt évi ezüstérmes gyulai lányok ellen. A helyszín a kőérberki Sportmax1 csarnoka volt. A kezdet felülmúlt minden elképzelést.

Közel kéthónapos felkészülés után izgatottan vártuk e találkozót, hiszen a Ferbonex-Gyulai SE csapata a legnehezebb csoportbeli ellenfelünk közé tartozik. Egy éve egy igen kiélezett találkozót vívtunk velük ugyanitt s csak az utolsó percekben tudtunk fordítani ellenük a hajrában. De még mielőtt a mérkőzést néznénk, ejtsünk szót az azt megelőző díjátadásról. Janurik Kinga és Drávai Gyöngyi egyesületi elismerésben részesültek, hiszen tagjai voltak az augusztusi, magyarországi rendezésű Junior Női Kézilabda Európa-bajnokságon ezüstérmes magyar válogatottnak s az Újbuda TC és a kerület hírnevét öregbítették. Burai Edina, aki jelen csapat kapitánya lett, a múlt idényben az NB/I B Keleti-csoportjának gólkirálynője lett. A díjakat Molnár Gyula, Újbuda polgármestere, Vladár László, az egyesület ügyvezető alelnöke és Balázs György önkormányzati képviselő, a Szociális, Lakás és Sport Bizottság elnöke adták át lányainknak. Az ünnepség után vettünk egy nagy levegőt, hiszen kezdődött a régóta várt találkozó. Némileg összeráncoltuk a homlokunkat, hiszen a lelátón figyelhették a játékot a Dániából nyáron hazatérő és hozzánk igazolt két lányunk, Tóth Mária és Tápai Andrea. Játékukat még az átigazolás adminisztratív lassúsága gátolja, de reméljük, a következő fordulóban ők is a pályán lesznek. A Janurik Kinga - Huszár Viktória - Drávai Gyöngyi- Nagy Zsanett - Kosik Adél - Kuti Szandra - Burai Edina kezdőcsapattal vágtunk neki a mérkőzésnek. Előzetesen két verzió fogalmazódott meg bennünk a találkozó végkimenetét illetően. Vagy izzadtságos, 1-2 gólos vagy fölényes győzelem. Utóbbin némileg mosolyogtunk. Szerencsére ez utóbbi vált valóra, de azért ne vágjunk az események elé. Alig hét perc telt el a találkozóból s 5-1-es állást mutatott az eredményjelző. Bár számos helyzetet hagytunk ki, de bőven jutott gól az ellenfél hálójába. A kapufát bőven foglalkoztatta mindkét csapat. Még az elején egy rövid pont volt, ahol a gyulai csapat "kapaszkodni próbált", de edzői időkérés után elindult az újbudai gőzhenger s igen nagy iramot diktáltunk. Innentől kezdve ötgólos előnynél alább nem adtuk, a félidő 18-11-es előnyt mutatott. Frissen, motiváltan, nagy kedvvel mozogtak a lányok, jól alkalmazták a betanult formációkat. Jól látszott, hogy a mai napon nem lehet őket megállítani. Kosik Adél nagyon fontos induló, amolyan "lélektani" gólokat dobott, Janurik Kinga a kapuban ma rémálma volt a gyulaiaknak, Drávai Gyöngyi szó szerint uralta a pálya közepét, Burai Edina pedig nagyon bátran és felszabadultan játszott. A második félidőben már csak a gólarány volt kérdéses. Dr. Ökrös Csaba vezetőedző lehetőséget adott szinte minden játékosának e tétmérkőzésen való bemutatkozásra. A kapuban Janurik Kinga kiváló teljesítményét Székely Zsófia folytatta. De így is a második játékrész közepén már tízgólos előnynél tartottunk s a vége 35-21 lett, azaz 15 gólos, igazán fölényes győzelem. A másfél tucatnyi gyulai vendégszurkoló egyre halkabban, döbbenten figyelte az eseményeket. Szebb reményekkel vágtak neki a bajnokságnak. A mérkőzés végén a negyven évvel ezelőtti Mészáros Márta-film "Széplányok, ne sírjatok!" c. Illés együttes dal hangzott fel a csarnokban. Ezen a szombat délután szerencsére nem nekünk kellett bánkódni, bár az előmérkőzésen egy időn túli góllal szenvedett vereséget az ifjúsági csapatunk (22-23). De eufórikus ünneplés zárta a találkozót, mondjuk ki bátran, megérdemelten. Szép, biztató évkezdet, az Újbuda TC "zászlóshajója" szépen indult. A bajnokság legelején vagyunk, nagyon fontos a jó évkezdet, s ez most kiválóan sikerült. A lányok jövő héten Bőcsre utaznak - mert tudni kell, nehéz vidéki mérkőzések várnak ránk - majd október 3-án a Pénzügyőr-Spartacus SE csapatát fogadjuk itthon. Hajrá Újbuda!