Egyetemi Futsal: Gólzápor a harmadik fordulóban

Az újbudai Spotházban rendezett Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság harmadik körében parázs mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot a TF és a BME is, két góllal nyert az ELTE-BEAC, míg a Pázmány kilenc találattal hozta a kötelezőt.Négy találkozón összesen 31 gól született BEFB legutóbbi fordulójában, ebből is kiemelendő Bagó Balázs egyéni teljesítménye, aki hat találattal vette ki a részét a JTE Pázmány Károli felett aratott 9-4-es győzelméből.

TF siker a jogászok ellen A két hibátlan csapat meccsét szörnyen kezdték a jogászok, már az első percben megzörgették a hálójukat, sőt ezt még további két TF találat is követte, így 3-0-s hátrányból kellett volna felállnia az eltéseknek. Az ÁJK fanok űzték-hajtották is fiaikat az egyenlítésért, és ennek pár perc alatt meg is lett az eredménye, 3-2-re feljöttek a jogászok. A TF azonban nem engedte ki a kezéből a meccset, ésvégül ha nehezen is, de hozták a három pontot. A tesisek ezzel egyetlen száz százalékos csapatként az első helyen állnak a bajnokságban. ELTE-ÁJK- TF 2-3 Gól: Emri (34.), Farkas (45.), ill. Fehérvári (1.), Faragó (25.), Szopkó (29.) Pálffy László, (csapatvezető ELTE-ÁJK): Az első félidőben sajnos elaludtunk, a TF agresszív letámadása meglepett minket, látszott, hogy csapatunk nem nagyon játszott még együtt és kissé tanácstalan volt a játékunk. A szemfüles letámadásnak köszönhetően a TF nagyon hamar vezetést szerzett és a másik két találat is a hibáinkból született, a TF kidolgozott akcióból nem tudott eljutni a kapunkig. A második félidőben aztán erőre kapott a csapat (ezúton is szeretném megköszönni a fantasztikus ÁJK ULTRAS-nak a szurkolást, eddig még nem látott fantasztikus hangulatot varázsoltak a csarnokba!) felvállaltuk az ütközéseket is és nem sokkal a vége előtt már egy gólra jöttünk fel. Ha a spori egy nagyon véleményes összerúgást nem úgy ítél meg, ahogy, akkor egy értékesített 10 méteressel most megérdemelt 1 ponttal térhetnénk nyugovóra... Értékes BME győzelem A csütörtöki játéknap legizgalmasabb meccsét a BME Docler Akadémia és az Óbudai Egyetem játszotta egymással. Már az első tíz percben négyszer kellett kiszedni a kapusoknak a hálóból a labdát, kétszer a BME, kétszer az óbudaiak oldalán. A második félidőben is felváltva potyogtak a gólok, mígnem a 40. percben Fábián góljával a „mérnökjelöltek” 6-4-re elhúztak. A vége előtt két perccel aztán Rozmann szépítése révénmég az utolsó szalmaszálba kapaszkodhatott az Óbuda, ám több gól már nem született, így megszerezte első győzelmét a BME Docler. A találkozón két kiemelkedő teljesítményt is láthattunk, Rosta Szabolcs a BME-ből, Rozmann Roland pedig az Óbudai Egyetem csapatában érte el mesterhármast. Hoffer Csaba, csapatvezető Óbudai Egyetem:Színvonalas meccsen, egy jó ellenféllel szemben maradtunk alul. Sajnos a sok egyéni hiba megbosszulta magát, de úgy gondolom, hogy legalább a döntetlent megérdemeltük volna. BME DOCLER Akadémia-Óbudai Egyetem KFSC 6-5 Gól: Fábián (7. 40.), Tímár (9.), Rosta Sz. (16., 27., 30.) ill. Gergály (2.), Rozmann (4., 12., 48.) Kovács L. (37.) Győzött az ELTE-BEAC, gólfesztivál JTE módra A forduló előtt listavezető BKF Farkasok ezúttal vereséget szenvedett a jó napot kifogó ELTE-BEAC gárdájától. Az eltések meggyőző teljesítménnyel, kapott gól nélkül hozták a mérkőzést, a BKF hiába küzdött, nem tudták feltörni a Beac védelmét. ELTE-BEAC- BKF Farkasok 2-0 Gól: Demeter (9.), Papp D. (29.) Bagó Balázs vezérletével begyűjtötte a három pontot a JTE Pázmány is, a támadó hat góllal segítette győzelemhez csapatát, és kilenc találattal vezeti a góllövőlistát is. A Károli ÁJK a következő fordulóban a testvércsapatával mérkőzik meg, ott akár a győzelemben is reménykedhetnek, hiszen az együttes támadójátéka bizakodásra adhat okot, igaz, a védekezésen még sokat kell javítaniuk. KRE Főnixek ÁJK - JTE Pázmány 4-9 Gól: Pálvölgyi (öngól, 22.), Sponga (32., 40.), Daybis (öngól, 42.) ill. Daybis (3., 47.,), Schultz (6.) , Bagó (11.,13, 30., 32., 35., 38.) 3. forduló, eredmények: ELTE-BEAC-ÁJK-TFSE 2-3 BME DOCLER AKADÉMIA- Óbudai Egyetem KFSC 6-5 ELTE-BEAC -BKF Farkasok 2-0 KRE Főnixek ÁJK-JTE Pázmány 4-9 A tabellát három forduló után egyetlen hibátlan csapatként a TF vezeti! A bajnokság Facebook oldala: https://www.facebook.com/BudapestiEgyetemiFutsalBajnoksag?fref=ts