Egyetemi Futsal: Döntetlen a forduló rangadóján

Az Óbudai Egyetem-ELTE BEAC meccsen nem bírtak egymással a csapatok, magabiztosan hozta a kötelezőt a BKF és a Pázmány is az újbudaiSportmaxban rendezett BEFB 2. fordulójában.Öt mérkőzéssel folytatódott a Budapesti Egyetemi Futsal Liga, az MLSZ Budapesti Igazgatósága által életre hívott friss kezdeményezés. A második kör két kiemelt mérkőzésén a BKF a Károlival, az Óbudai Egyetem pedig az ELTE BEAC együttesével csapott össze.

Ismét nyertek a Farkasok A szerdai játéknapon győzelmet várt, és hozta is a kötelezőt a BKF Farkasok csapata, két nyert meccsel eddig száz százalékosan állnak a bajnokságban. Az ellenfél Károli ÁJK gárdájának ezúttal meg kellett elégednie a tisztes helytállással, a következő fordulóban talán pontokért is harcolhatnak majd. Darázs Tamás, csapatvezető BKF Farkasok: Gratulálok a falkának, kiváló mérkőzést játszottunk egy jó erőkből álló csapat ellen.Igaz vannak még hiányosságaink, de ezeket folyamatos munkával pótoljuk. Jövő héten egy NB II-es csapattal játszunk felkészülési mérkőzést, amelyen bemutatkozik a csapat új edzője. Két győzelemmel kezdtük a bajnokságot, morálisan nagyon erős a gárdánk, nincs kitől félnünk. Döntetlen a forduló rangadóján Nagy lendülettel kezdték a mérkőzést a csapatok az Óbuda-ELTE meccsen, a kiegyenlített csatában jó ideig nem alakultak ki nagy helyzetek, a mezőnyharc volt jellemző. Ezt megtörve Kovács Levente révén az Óbudai Egyetem szerzett vezetést a 7. percben, deaz ELTE a következő akcióból rögtön egyenlíteni tudott. Az óbudaiak aztán ismét magához ragadták a kezdeményezést és a 15. minutumban gólt is lőttek,a szünet előtt egy perccel azonban Kiss Benjámin egalizált, döntetlennel fordultak a csapatok. A második félidő 5. percében aztán ismét Kovács volt eredményes, válaszul jöttek azELTE ziccerek, de nem tudták kihasználni azokat. A meccs végén aztán megpróbálták az egy gólos előnyükkel kihúzni a hátralévő időt az óbudaiak, ami majdnem sikerült is nekik, Kiss viszont a vége előtt két perccel ismét eredményes volt, így 3-3-as döntetlennel ért véget a mérkőzés. Hoffer Csaba, csapatvezető Óbudai Egyetem: Egyre jobban játszunk, kezdünk felnőni a futsalhoz. Mennek a passzok, a továbbfutás, továbblépés, hosszúra érkezés. Most sajnos nem sikerült győznünk, de ettől függetlenül elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Volt pár kiemelkedő egyéni teljesítmény a mai napon, és ennek személy szerint nagyon örülök. BKF Farkasok - KRE Főnixek ÁJK 8-5 Gól: Bata (6., 35.), Bajor (10.), Kovács V. (17., 18.) Nagy K. (34.), Nagy P. (38., 44.) ill. Mező I. (16., 29., 50.) Sponga (36., 45.) Óbudai Egyetem - ELTE BEAC 3-3 Gól: Kovács L. (7., 30.) Gergály (14.) ill. Nagy Zs. (7.), Kiss B. (23.,48.) További eredmények: KRE Főnixek BTK-JTE Pázmány 1-5 CorvinusFutsal- ELTE ÁJK 0-3 TFSE-BME Docler Akadémia 3-0 A bajnokság legfrissebb híreiről itt olvashatnak: https://www.facebook.com/BudapestiEgyetemiFutsalBajnoksag?fref=ts