Drámai végjátékban nyert a listavezető TF

Elképesztő izgalmakat hozott a Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság 6. fordulója. A TF egy utolsó másodpercben szerzett góllal legyőzte az Óbudai Egyetem csapatát, a BKF Farkasai alulmaradtak a Corvinus Egyetem legjobbjai ellen és sikerrel vette eheti mérkőzését mindkettő eltés csapat.

Kiütéssel nyert az ELTE-BEAC, alulmaradtak a Farkasok A szerdai játéknap első mérkőzésén az ELTE-BEAC mérte össze tudását a tabella utolsó helyén szerénykedő KRE Főnixek BTK csapatával. A meccs a vártnak megfelelően elég simára sikeredett. A TF együttesét üldöző ELTE nem engedhetett meg magának egy botlást, így már az első félidőben eldöntötték az összecsapást és 8-1-es vezetéssel fordultak. Bár szimpatikusan küzdöttek a KRE bölcsészei, de a második játékrész sem hozott sok sikert számukra. Az ELTE csapatából Papp Dávid 5 gólt vállalt, de Árendás, Gyurián és Nagy Zsombor is mesterhármasig jutott. A végeredmény tehát 14-1 lett, ami azt jelenti, hogy a BEAC második helyen marad a tabellán és nincs túlzottan messze a listavezető TF-től sem. A második meccs már lényegesen több izgalommal kecsegtetett, ugyanis a Corvinus és a BKF is győzni akart, mindenáron. A mérkőzést a Corvinus Egyetem hallgatói kezdték jobban és a 4. percben vezetéshez jutottak Sipaki találatával. A Farkason sem hagyták magukat és a 13. minutumban sikerült az egyenlítés. Ezt követően a mérkőzés egyre feszültebb lett és nagyon hajtott mind a két csapat. A szünet előtt a Corvinus kihasznált még két helyzetet gyors egymásutánban, ezzel 3-1-es előnnyel mehettek a pihenőre. A BKF legjobbjai nem adták fel és még nagyobb elánnal futottak fel a pályára a második félidőben. A hosszabb gólcsend a 38. percben szakadt meg, amikor is Márkus Gergő jutatta gólvonalon túlra a labdát, ezzel 1 gólra zárkózott a BKF. A Corvinus azonban továbbra is higgadt maradt és két perccel később ismét 2-re növelték előnyüket. A Farkason mindent megpróbáltak, még vészkapussal is próbálkoztak és bár a 47. percben sikerült lőniük még egyet, de a pontszerzés nem sikerült. Az utolsó percben túl sokat akart a BKF és hátul nagyon kinyíltak így Sipaki Patrik megszerezhette 3. gólját is, beállítva ezzel az 5-3-as Corvinus győzelmet hozó végeredményt. A meccs történetéhez hozzátartozik, hogy a BKF kapusa Erdei Tamás a kiállítás sorsára jutott, miután megsértette a játékvezetőket. Nyilatkozatok: Sipaki Patrik (Corvinus): "Habár a tabella és az előzetes erőviszonyok nem ezt mutatták, ennek ellenére én nagyon bíztam benne, hogy végre beérik az a küzdeni tudás, amit az utóbbi két mérkőzésen mutatott a csapat. Mint látható volt inkább az ellenfélnek adtuk át a területet és mi gyors ellentámadásokkal próbáltuk megzavarni őket. Két gólos előny ebben a játékban még nem túl megnyugtató és ez a végén be is igazolódott, szerencsére a szoros végjátékot követően mi örülhettünk. Gratulálok a csapatnak!" Darázs Tamás (BKF-Farkasok, csapatvezető) "Gratulálok a Corvinus csapatának. Rendkívül fegyelmezetten védekeztek, lezárták a területeket. Csapatom nagyon dekoncentráltan játszott. Le kell vonni a tanulságot ebből a meccsből és tovább kell lépnünk. Jövő héten az éllovas TF-el játszunk, amely találkozónak nem mi vagyunk az esélyesei, de ne higgye senki, hogy sétagalopp lesz, a TF-nek van vesztenivalója." A Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság 6. fordulójának második, csütörtöki játéknapján 3 mérkőzést rendeztek. 19 órai kezdettel a KRE Főnixek ÁJK csapata látta vendégül a BME Docler Akadémia legjobbjait. A mérkőzésre mindkét csapat elég foghíjas csapattal állt ki. A létszám ellenére színvonalas mérkőzést láthatott a közönség, igaz Műszaki Egyetem növendékeinek győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Már a 3. percben megszerezték a vezetést, majd a 6. minutumban meg is duplázták azt. A végére nagyon simán, 6:0 arányban gyűjtötték be az értékes 3 pontot. Szopkó Roland utolsó másodperces gólja döntött a rangadón A 6. fordulóban került sor a bajnokság eddigi legemlékezetesebb mérkőzésére. A trónkövetelő Óbudai Egyetem fogadta a 100%-os TFSE csapatát. Ahogy az várható volt előzetesen, mindkét csapat hatalmas iramot diktál. Levegőben tapintani lehetett a feszültséget, aminek a 13. percben meg is lett az eredménye, a 3. kerületiek elkövették 6. szabálytalanságukat, Faragó Bálint nem hibázta el a nagy büntetőt. Ezt követően az ÓE változtatott stílusán, fegyelmezettebbé váltak és egy fokozattal magasabbra kapcsoltak. Ennek a 17. percben lett meg az eredménye, Rozmann Roland egy távoli lapos átlövéssel egalizált. 4 perccel később Neuvert Álmos döntött úgy, hogy egyedül megindul a TF védelmének, s tette sikerrel. Fantasztikus szólót követően 5 méterről bombázott a hálóba, ezzel fordítván az Óbuda 2:1-re. A félidőig már nem történt változás. A második félidőben rakéta sebességével rajtolt a piros mezes óbudai gárda. 6 perc alatt Fodor Péter és Gergály Gyula is a kapuba talált eldöntve a mérkőzést?! Póta Balázs a TF edzője nem így gondolta. Remek taktikai döntés hozott azzal, hogy levette kapusát és megkockáztatta az 5 a 4 elleni játékot. A 34. percben egy játékoson irányt változtatott lövés, a 38. percben egy sakk mattra kijátszott akció végén landolt a labda Hoffer Csaba kapujában. Ekkor már nagyon kellet figyelnie a hazaiaknak, mert 5 hibapont állt a nevük mellett. A TF pengeélen táncolt, egy pici hiba is a meccsbe került volna, ennek ellenére a tesisek egyre fokozták a nyomást, egyre jobban szorult a hurok a hazaiak torkán. A 46. percben végül egyenlített a 12. kerületi gárda. Az igazi csattanó még csak ez után jött. 49:59-kor!!! nagy kavarodást követően Szopkó Roland elé került a labda, amit estében bekotort a hálóba, ezzel hozzásegítve csapatát a győzelemhez. A mérkőzést követően hatalmas ünneplésbe kezdtek a kékmezes játékosok. A kilátogató nézők egy felejthetetlen, nagyon magas iramú meccset láthattak. Nyilatkozatok: Hoffer Csaba (Óbudai Egyetem) "Nagyon csalódottak voltunk, hiszen véleményem szerint jobban játszottunk. Legalább egy döntetlent megérdemeltünk volna! Azonban az emberfölényes támadásaikkal nem tudtunk mit kezdeni, pedig készültünk rá, hogy lehozzák a kapust, ha vezetünk. Mindenképpen javítani szeretnénk az elkövetkezendő fordulókban, hogy visszakerüljünk a második helyre. Gratulálok a TFSE csapatának a győzelemhez!" Szopkó Roland (TFSE) "Nagyon készültünk erre a találkozóra, igazi 6 pontos mérkőzés volt. Úgy érzem az elején jobban kezdtünk, helyzetekig jutottunk, amik rendre kimaradtak. Ennek ellenére büntetőből vezetést szereztünk, viszont az ellenfél agresszív letámadásai megleptek minket és elég komoly hátrányba kerültünk. 4-1-es Óbudai vezetést követően mindent egy lapra feltéve vészkapussal játszottuk végig a mérkőzést. Az edzéseken sokat gyakoroltuk az 5 a 4 elleni játékot, aminek köszönhetően az utolsó másodpercben sikerült győznünk. Külön öröm a számomra hogy a mindent eldöntő találatot én szereztem. Gratulálok a csapatnak, küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk, remélem a lelkesedés és a helyenként remek játék kitart a bajnokság végéig. Gratulálok az Óbudának is és sok sikert kívánok a továbbiakban." ELTE siker a jogászrangadón Már hagyományosnak mondható, hogy több tucatnyi lelkes szurkoló buzdítja az ELTE ÁJK csapatát mérkőzésről mérkőzésre. Ez most sem volt másképp, sőt még többen is voltak, mint ez idáig. Meg is lett az eredménye, hiszen a játékosok szinte fanatikusokként hajtották végig a mérkőzést és jó néhány szemgyönyörködtető találatot is elértek. A múlt heti vereséget követően sikerült javítani az ELTE jogászainak. A végére elég komolynak mondható 5 gólos különbség alakult ki. Eredmények ELTE-BEAC - KRE Főnixek-ÁJK 14-1 Gól: Gyurián G. (3., 12. és 27.) Papp D. (5., 7., 39. és 42.) Árendás T. (8., 28. és 50.) Nagy Zs. (20., 22. és 33.) illetve Verebics D. (20.) BKF-Farkasok - Corvinus Futsal 3-5 Gól: Rápolti R. (13.) Márkus G. (38.) Nagy P. (47.) illetve Sipaki P. (4., 18. és 50.) Gungl Á. (16.) Mészáros M. (41.) KRE Főnixek ÁJK - BME Docler Akadémia 0:6 Gól: Rosta Sz. (3.), Szigeti A. (6. és 39.), Fábián G. (15. és 28.), Tímár M. (34.) Óbudai Egyetem KFSC - TFSE 4:5 Gól: Rozmann R. (17.), Neuvert Á. (21.), Fodor P. (27.), Gergály Gy. (31.) - Faragó B. (13. és 46.), Szopkó R. (18. és 50.), Kovács Levente öngól (34.) JTE Pázmány - ELTE ÁJK 1:6 Gól: Maruzs (22.) illetve Emri A. (6. és 47.) Gergely B. (19.) Pálffy L. (30.) Kelemen T. (43.) Zimermann Z. (45.)