Döntetlen a jogászrangadón

A Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság 7. fordulójának első napján nem bírtak egymással a Károli Egyetem és az ELTE jogi hallgatói. Az Óbudai Egyetem viszont hozta a kötelezőt a tabella végén álló KRE Főnixek BTK ellenében.

Nehezen indult, de örömjáték lett a vége A szerdai nap első mérkőzése - az Óbudai Egyetem és a Károli bölcsészei között - óriási meglepetéssel kezdődött. Nagy Lóránt már a második percben megszerezte a vezetést a sereghajtó KRE csapatának. Ezt követően természetesen az Óbuda támadott, ellenfele csak a védekezéssel törődött. A hatalmas nyomást a 14. percig bírták a károlisok, amikor is Fodor, csapata sokadik ziccerét végre gólra váltotta. Ez után sem vett vissza az Óbuda, igaz a KRE is alakított ki helyzeteket, nem unatkozhattak tehát a kapusok. A félidő végén még jobban nyomott a "vendég" Óbuda és meg is lett az eredménye, hiszen a szünetre már 3-1-es előnnyel mehettek, köszönhetően egy potya szagú találatnak is. A KRE már nem bírta az iramot és a második játékrészben Appl Kristóf vezényletével végleg eldöntötte a meccset az előzetesen sokkal esélyesebbnek tartott Óbuda. A KRE Főnixek-BTK csapata fejben és fizikálisan is elfáradt és így kiütéses végeredmény született. Az utolsó szó azonban ennek ellenére is a nagyot hajtó pályaválasztó csapaté lett, akik a 47. percben ismét betaláltak. Ez azonban már csak szépségtapasz volt, hiszen az eredmény 2-8 lett a tabella 3. helyére fellépő óbudai együttesnek. Igazságos pontosztozkodás a jogászok küzdelmén A küzdelem szót itt szó szerint kell érteni, mert a szerdai nap második találkozóján főleg a harcosság és a kemény védekezés volt a középpontban. Az ELTE-BEAC-ÁJK és a KRE Főnixek ÁJK összecsapásán mindössze két gól született, igazságos 1-1-es elosztásban. Futsalban ritka, hogy gól nélküli félidőt látunk, de úgy tűnik, hogy a jogászoknak nincs lehetetlen. Az első félidőben egy-két komoly helyzettől eltekintve nem sok minden történt. Az ELTE próbálta rákényszeríteni akaratát tabellán hátrébb található ellenfelére, de a minimális fölény nem érett góllá. A második félidő már színvonalasabb csatát hozott, de gólparádé itt sem volt. Az ELTE törte meg a jeget a félidő közepén és vezetéshez jutott. Az előny növelése azonban sehogy nem akart nekik sikerülni, és ahogy ez lenni szokott ilyenkor, megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet. A KRE csapata az utolsó támadásából egyenlített és ezzel elkönyvelhettük a szezon második döntetlenjét. Összességében egyébként igazságos volt a pontosztozkodás, hiszen a két csapat hasonló teljesítményt nyújtott a pályán. Eredmények: KRE Főnixek BTK – Óbudai Egyetem 2-8 Gól: Nagy Lóránt (2.) és Hussini Fádi Ádám (47.) illetve Fodor Péter (14., 23., 35.) Appl Kristóf (18., 42., 44.) Rozmann Roland (32.) Neuvert Álmos (36.) ELTE-BEAC-ÁJK – KRE Főnixek ÁJK 1-1 Gól: Deák Milán (38.) illetve Sponga Péter (49.)