Aranyos hétvége az Újbuda TC triatlonistáinak

Szombaton Baján rendezték a triatlon váltó országos bajnokságot. A Sugovica partján a halászléfőző fesztiválhoz szokott közönségnek most egészen más, nem hétköznapi látványosságban volt része. A bajai öböl partját minden évnek ebben az időszakában ugyanis az ország legjobb triatlonistái lepik el, hogy megmérkőzhessenek a magyar bajnoki címért.

A 400m úszásból-8km kerékpározásból-2km futásból álló távot 3 fős csapatoknak kell teljesíteni, úgy hogy a versenyzők az említett versenytáv megtétele után váltják egymást, a harmadik versenyző fut át végül a célvonalon. Az Újbuda TC csapatát a Bogdány Kenéz- Ruzsás Dávid- Király Kristóf alkotta a trió képviselte. Az időjárás nem volt kegyes a triatlonistákhoz, hiszen az égi áldásból kijárt a verseny ideje alatt, ami megnehezítette a versenyzők dolgát. A viadal a felnőtt férfiak versenyével kezdődött. A versenyen az Újbuda TC csapata végig az élmezőnyben tartózkodott, fokozatosan morzsolódtak le az ellenfelek. Az utolsó futásra végül 3 csapat: Debrecen, Tiszaújváros, és az Újbuda TC csapata maradt. A szoros küzdelemben végül a futás utolsó kilométerén a debreceni különítmény gyorsabbnak bizonyult, így az Újbuda TC csapata végül a dobogó 2. fokára állhatott fel, az ugyancsak keményen küzdő tiszaújvárosi egység előtt. A fiatal csapat ismét bebizonyította, hogy a legjobbak között a helye! 1. DSC-DSI 01:16:08 2. UNIQA ÚJBUDA TC 01:16:12 3. TVK-MALI TK 01:16:24 A hölgyeknél azonban a Boros Zsófia-Varga Renáta- Svéd Amelita alkotta trió, nem sok esélyt hagyott az ellenfeleknek. A szoros első váltás után, Varga Renáta az élre tört, és a csapat egyre növelve előnyét, végül nagy fölénnyel győzött a, a szintén keményen küzdő bajai csapatok előtt. 1. UNIQA ÚJBUDA TC 01:32:10 2 MOGYI SE 01:36:15 3. MOGYI SE 01:39:58 Kuttor Csaba az Egyesült Államokbeli Des Moines-ban vett részt a világ legmagasabb összdíjazású Olimpiai távú versenyén, ahol az első 50 versenyzőnek 1 millió dollárt osztanak szét. Csaba, aki 3 héttel korábban St. Pöltenben nagyszerű versenyzéssel bebizonyította, hogy közép távon is világ legjobbjai közé tartozik, itt ebben a kemény mezőnyben az előkelő 26. helyet szerezte meg. Az élen nagyon nagy hajrában végül a kanadai Simon Whitfield nyert, a Ausztrál Brad Kahlefeld, és a Német Jan Frodeno előtt.