Aranyérmes újbudai lányok

Az NB I/B záró fordulójában: Újbuda TC - Hajdúnánás Termál SC 33-22 (15-17). Már bajnokként lépett pályára május 15-én az Újbuda TC női kézilabda csapata. A második helyen álló Hajdúnánás otthonában egy héttel ezelőtt váratlan vereséget szenvedett, így az újbudai lányok múlt heti, idegenbeli győzelme után megnyílt az út a bajnoki cím felé.

A záró fordulóban a Hajdúnánás csapatát láttuk vendégül. December közepén idegenben 24-24-re végződött a két csapat találkozója. Jelen mérkőzésnek nem volt már ugyan tétje, de mindkét csapatnak meg kellett mutatnia, hogy méltán szereztek arany- és ezüstérmet ebben az idényben. Az első félidő javarésze hajdúnánási mezőnyfölényt és előnyt mutatott, az újbudai lányok csak a félidő végére vették át az irányítást, de egy balszerencsés utolsó percbeli fordulat miatt a vendégek vonultak előnnyel a félidei pihenőre. A második játékrész viszont azt hozta, amit valójában tud az Újbuda TC, azaz az történt a pályán, amit vártunk. Meggyőző, 11 gólos győzelmet arattunk, stílusosan a XI. kerületben. A bajnokság összegzéseként elmondható, hogy az NB I/B keleti csoportjának mezőnyében a legtöbb gólt a mi lányaink lőtték és a legkevesebbet ők kapták. A záró fordulóra, az aranyérmek átadására kilátogatott Sinka László, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke is, aki a díjátadó ünnepség után az NB I/B nyugati-csoportjának győzteséhez, az ÉTV-Érdi VSE csapatához látogatott el, szintén átadni a bajnoki aranyérmet. Az érdi lányokkal ősszel találkozunk. Az újbudai csapat és segítőinek névsora: Janurik Kinga, Székely Zsófia, Huszár Viktória, Ónodi Erika, Tápai Andrea, Drávai Gyöngyi, Nagy Zsanett, Kuti Szandra, Kosik Adél, Burai Edina, Nagy Brigitta, Lévay Fruzsina, Varga Anna, Tiba Nikolett és File Ágnes. Edző: dr. Ökrös Csaba, a csapat technikai vezetője Nádori Pál. Kapusedző: Gábor Péter, gyúró Kovács Judit. Szakosztályvezető Vladár László, a szakosztályi koordinátor pedig Kékesi Krisztina. A találkozó után Molnár Gyula polgármester, az Újbuda TC elnöke köszöntötte a csapatot és elmondta, hogy mindent elkövet azért, hogy sikeresen szerepeljen az NB I-ben ősztől a kézilabdacsapat. Sok sikert kívánt a következő negyedévhez, mely a magasabb osztályra való felkészülésről szól. Szép volt lányok! Hajrá Újbuda!