88 éves az Aranycsapat kapusa

A legendás Aranycsapat egykori kapusa, Grosics Gyula születésnapját ünnepelték a róla elnevezett iskolában. A 88. évébe lépő, a daliás időkben csak fekete párducként emlegetett hajdani futballsztár évfordulójára az Újbudai Grosics Gyula Sport Általános Iskola színes műsorral készült.

A honi foci ikon nevét hét évvel ezelőtt felvevő budai sport iskola minden február 4-én megünnepli a kapus születésnapját, akit ezúttal is elsöprő taps fogadott, mikor a tornaterembe lépett. A beszédek sorát az iskolaigazgató, Kiss Mihály kezdte, aki arról beszélt a gyerekek számára Gyula bácsinak nemcsak sportolói, de a pálya utáni karrierje is példakép, amikor többek között a Volán SC elnökeként és a nemzet büszkeségeként erősítette a magyar sport jó hírét. - Gyula bácsi számunkra az iskolánk hitvallását: a jó tanuló jó sportoló modellt szimbolizálja. Empátiával, szeretettel fordul a mai fiatalsághoz, melyet nemcsak tanítani, megérteni is akar. Életútjával és hozzáállásával a kitartó és szolgalmas munka értékére neveli diákjainkat - jelentette ki az igazgató, aki szerint minden alkalom óriási ajándék, amikor a sportcsillag ellátogat hozzájuk. Az ünnepi asztalnál foglalt helyet Simicskó István sportállamtitkár is, aki szerint Gyula bácsi élő legendaként még ma is hatalmas motivációt jelent a felnövekvő generációk számára. - Vannak tehetséges emberek, vannak, akik nagy teljesítményre képesek és vannak, akik a legjobbak. Gyula bácsi a legjobb volt a világon, amivel az egyik leghíresebb magyar lett - mondta el az államtitkár, aki szerint letagadhatatlan, hogy az ide járó 460 gyerek és a tantestület családtagként szereti a futballsztárt. A 88 éves Grosics Gyula köszöntőjében elmondta, az iskolában kapott nevelés egész életünket meghatározza, ezért különösen fontos, hogy a diákok megfelelő útravalóval induljanak el az életben. - Az iskolai nevelésben a sportnak döntő szerepe van, hiszen a fiatalok csak értelmi, testi, lelki egészségben tudják szolgálni hazájukat és tisztelettel, szeretettel bánni embertársaikkal - tette hozzá. A Grosics suli diákjai ünnepi műsoruk alkalmával elénekelték az iskola indulóját, mondókákat, verseket adtak elő, majd egy tömeges tornagyakorlatot mutattak be a közönségnek. Az ünnepelt focipálya alakú tortát kapott, melyen a „fekete párduc” egyik vetődését jelenítették meg a cukrászok. Grosics Gyula háromszoros magyar bajnok volt, 390 bajnoki mérkőzésen lépett pályára és 86 alkalommal volt a válogatott kapusa. Három világbajnokságon szerepelt, az 1954-es berni VB-n pedig ezüstérmet szerzett a kifutásairól is híres kapuvédő, de részese volt az évszázad mérkőzésének nevezett 6:3-as londoni diadalnak. Az Aranycsapat tagja az elmúlt években gyakran kényszerült kórházi kezelésre, bizonytalan egészségi állapota ellenére mégis minden évben ellátogat a tiszteletére rendezett születésnapi ünnepségre.

© 2013-2018 - BUDAPEST FŐVÁROS XI. KERÜLET ÚJBUDA ÖNKORMÁNYZATA