Remek eredmények: 14 éremmel zárták az idényt az újbudai Castor SE tehetségei

Az újbudai Castor SE versenyzői 14 éremmel zárták a hétvégén megrendezett két- és háromtusa, illetve lazer run és lazer run-váltó országos bajnokságot Székesfehérváron.

A hétvégén véget ért az idei versenyszezon a Castor SE öttusázó gyermeksportolói számára, Székesfehérvár adott otthont az idei két- és háromtusa, illetve lazer run és razer run-váltó országos bajnokságnak. Az újbudai klub versenyzői pedig remek eredményekkel zárták az idényt.

Az U10-es csapatok mindegyik számban dobogóra állhattak, amelyekben csak elindultak. Kéttusában az újbudai születésű ikrek közül Rácz Zoé az első, Rácz Fanni pedig a második lett, Nagy-György Julcsi pedig - hosszabb betegség után - a 12. helyen végzett, csapatban pedig aranyat ért versenyzésük.

A fiúknál Hegyi Ricsi ismét a dobogó legmagasabb fokára állhatott, Deák Zsombor ötödik, Barta Robi - sajnos nem teljesen egészségesen versenyezve - a hetedik lett, Gencsi Albert pedig a kilencedik, csapatban viszont ők is aranyérmet ünnepelhettek.

Az U11-es korosztályban versenyző Németh Borcsa (rengeteget fejlődve) a 13., Tóth Bálint pedig a 12. helyen fejezte be a szezont.

Az U12-es lányok (Naményi Linett, Gencsi Adél, Kardos Luca, Indruch Nóri) már háromtusában mérhették össze erejüket, és nagyon szép versenyzéssel szintén elhozták a csapataranyat. A fiúknak (Mátrai Kolos, Gündert Bence, Pátrovics Botond) most a 4. helyet sikerült megszerezni a nagyon erős mezőnyben.

A további korosztályokban, a lazer run és lazer run-váltó számokban is nagyon szépen helyt álltak az újbudai sportolók. Az U10-es lányok (Rácz Zoé 2., Rácz Fanni 4., Nagy-György Julcsi 12.) ismét dobogós helyezéssel gazdagodhattak, hiszen ezüstérmesek lettek csapatban. A fiúknál is hasonlóan alakult a végeredmény, ők is a dobogó második fokára állhattak fel a Hegyi Ricsi (1.), Deák Zsombor (7.), Gencsi Albert (10.) összeállításban. Barta Robi sajnos beteg lett, ezért a vasárnapi versenyeken már nem tudott részt venni.

U11-ben Németh Borcsa tartva remek formáját a 6., pontszerző helyezéssel zárt. Az U12-es lányok (Gencsi Adél, Naményi Linett, Kardos Luca összeállításban) elhozták a csapatbronzérmet, a fiúk pedig itt is a negyedik helyen végeztek.

Az U15-ös Major Dénes fantasztikus versenyzéssel 5. helyen zárt az igen erős mezőnyben. A váltószámokban pedig mindegyik csapat a top 6-ban végzett. Az U10-es lányok és fiúk versenyeiben a Rácz Fanni-Rácz Zoé és Deák Zsombor-Gencsi Albert páros 2. lett.

U12-ben Indruch Nóri és Kardos Luca kemény küzdelemben szerezte meg a 4. helyet, Gencsi Adél és a még csak U11-es Németh Borcsa pedig 5. lett. A fiúknál a Pátrovics Botond- Gündert Bence duó a 4. helyen végzett. Mix kategóriában Naményi Linett és Mátrai Kolos ezüstérmet szerzett.

U14-ben Breuer Zsófia és az egyel magasabb korosztályban versenyző Mátrai Szonja 5. lett, U15-ben pedig a fiúk, azaz Stéger Milán és Major Dénes a 6. helyen zártak - olvasható a Castor SE versenybeszámolójában