A világ 20 legjobb teniszezője közül három is Újbudára érkezik

Nagyon komoly mezőny indulhat az április 20-28. között a Magyar Tenisz Szövetség szervezésében létrejött Hungarian Open ATP 250-es salakpályás versenyen. Az újbudai Sport11 Sport-, Szabadidő- és Rendezvényközpontban megrendezésre kerülő tornára három, a világranglistán a TOP 20-ban lévő teniszező is jelezte már indulási szándékát.

A magyar közönség elé lép majd a Sport11 Sport, Szabadidő és Rendezvényközpontban például a kétszeres ATP tornagyőztes és Davis Kupa-győztes Borna Coric, aki karrierje legjobb formájában van, ostromolja a TOP10-et és jelenleg a 13. helyen áll a világranglistán, melyet többek között a tavalyi shanghai döntőnek is köszönhet, amikor Roger Federert is le tudta győzni. A horvát játékos 2017-ben járt már Budapesten, akkor az első forduló jelentette a végállomást, idén azonban ennél biztosan tovább szeretne jutni - olvasható a hungarianopen.org oldalán.

Visszatér a tavalyi bajnok is, a karrierje legjobb helyén, a 16. pozícióban álló olasz Marco Cecchinato (a képen), aki nálunk szerezte meg első ATP tornagyőzelmét, majd ettől megtáltosodva többek között Novak Djokovic legyőzésével eljutott a Roland Garros elődöntőjéig és megnyerte az umagi tornát is, sőt, már idén is van egy tornagyőzelme, Buenos Airesben nem talált legyőzőre.

A 27 éves grúz Nikoloz Basilashvili is ereje teljében van, a jelenlegi 17. helye az eddigi legjobbja. A tavaly a budapesti torna negyeddöntőjéig jutó játékos a 2018-as szezonban két ATP tornagyőzelmet is aratott, Hamburgban salakon, Pekingben pedig kemény pályán nyert.

További játékosok a TOP 100-ból: Györe László (szerb, 32.), John Millman (ausztrál, 40.), Mikhail Kukushkin (kazah, 43.), Dusan Lajovic (szerb, 45.), Radu Albot (moldáv, 46.), Andreas Seppi (olasz, 47.), Pierre-Hugues Herbert (francia, 50.), Hubert Hurkacz (lengyel, 52.), Damir Dzumhur (bosnyák, 53.), Matteo Berrettini (olasz, 54.), Adrian Mannarino (francia, 57.), Robin Haase (holland, 62.), Aljaz Bedene (szlovén, 68.), Ernests Gulbis (lett, 78.), Bernard Tomic (ausztrál, 79.), Pablo Cuevas (uruguayi, 82.)

A torna hivatalos promóvideója itt tekinthető meg - katt!