Vízilabda: Újbudai pólósokkal verte kétszer is a magyar válogatott a horvátokat

A magyar férfi vízilabda-válogatott kettős győzelemmel kezdte meg közvetlen felkészülését a tokiói olimpiára, ugyanis pénteken 12-10-re, majd szombaton 15-10-re legyőzte a horvát csapatot.

A vlv.hu beszámolója szerint a Horvátországban edzőtáborozó Európa-bajnok magyarok a pénteki zártkapus mérkőzést kifejezetten jól kezdték, a harmadik negyed elején már 8-4-re vezettek.

Utána viszont a hazaiak nemhogy egyenlítettek, hanem még a vezetést is átvették a záró játékrész elején. Azonban Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese az egyaránt három gólig jutó Zalánki Gergő és Pásztor Mátyás vezérletével 12-9-re fordított, a horvátok erejéből pedig már csak a szépítésre futotta a hajrában.

Horvátország-Magyarország 10-12 (3-4, 1-3, 4-1, 2-4)

A magyar gólszerzők: Zalánki 3, Pásztor 3, Hosnyánszky 1, Varga D. 1, Jansik Sz. 1, Vámos 1, Pohl 1, Hárai 1

Szombaton ennél simábban alakult a két csapat második mérkőzésének második fele, hiába ült hat magyar Európa-bajnok, köztük három újbudai pólós (Hárai Balázs, Erdélyi Balázs, Manhercz Krisztián) ezúttal a lelátón, és kaptak lehetőséget inkább a fiatalok.

A nagyszünetben még 9-6-ra vezető horvátokat a fordulás után valósággal bedarálták a mieink, akik végül 15-10-es sikert arattak.

Horvátország-Magyarország 10-15 (3-1, 6-5, 1-4, 0-5)

A magyar gólszerzők: Zalánki 3, Pásztor 3, Hosnyánszky 3, Angyal 1, Német 1, Konarik 1, Mezei 1, Jansik Sz. 1, Burián 1

A magyar válogatott a dél-afrikai, az amerikai, a görög, a japán és az olasz csapattal szerepel majd azonos csoportban a július 23-án rajtoló tokiói játékokon. (MTI / sport.ujbuda.hu)

A magyar férfi vízilabda-válogatott 19 fős, bő olimpiai kerete:

Kapusok: Lévai Márton (OSC-Újbuda) Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)

Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC-Újbuda), Erdélyi Balázs (OSC-Újbuda), Hárai Balázs (OSC-Újbuda), Hosnyánszky Norbert (Honvéd), Jansik Szilárd (FTC), Konarik Ákos (Szolnok) Manhercz Krisztián (OSC-Újbuda), Mezei Tamás (FTC), Nagy Ádám (Szolnok), Német Toni (FTC), Pásztor Mátyás (BVSC), Pohl Zoltán (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (FTC)

A válogatott olimpiai felkészülésének programja:

Június 1.: Az edzések kezdete a Margitszigeten

Június 23-27.: Edzőtábor a horvátországi Sibenikben

Június 29. - július 1.: Edzések a Margitszigeten

Július 2-4.: BENU Kupa, Margitsziget; ellenfelek: Oroszország, Horvátország, Spanyolország)

Július 6-15.: Edzések a Margitszigeten

Július 16.: Indulás Japánba, Tochigibe; közös edzőtábor Spanyolországgal